Akbank Sanat’tan yeni sergi: ‘İnsanın Yeni Gündemi’

Akbank Sanat, 13 Nisan- 25 Mayıs 2019 tarihleri arasında yeni medya ve dijital sanata odaklanan ‘İnsanın Yeni Gündemi/The New Human Agenda’ başlıklı sergiye ev sahipliği yapıyor.

Işın Önol ve Livia Alexander küratörlüğünde gerçekleşecek sergide; ödüllü sanatçılar Alex Verhaest, Gäetan Robillard, Larissa Sansour, Lawrence Lek, Marshmallow Laser Feast, Refik Anadol, teamLab’in eserleri yer alıyor.

İnsanın Yeni Gündemi, insan zihni, onun becerileri, güdüleri, sosyal ve doğal besin zincirleri içindeki konumlanışı ve bununla nasıl baş ettiği gibi insana dair sorular üzerine spekülatif sanatsal ve bilimsel araştırmalar içeriyor. Yuval Noah Harari’nin ilham verici kitabı “Homo Deus: Yarının Kısa Bir Tarihi” içinde bir bölümden adını alan sergi, insanın olası geleceğinin tasarımı ve bundan sonra çabasının ne için olacağı gibi temel bir konuyla ilgileniyor.  Sergi bu bağlamda insanın küresel politik arena içindeki güç savaşı ile ilgilenmekle kalmıyor, dijital sanat teknolojilerinin ve insan davranışını temel alan sosyal medya ve bilgisayar oyunları gibi bilgisayar tabanlı platformların, mevcut güç mekanizmalarını anlamak ve dönüştürebilmek için nasıl kullanılabileceğine dair sorular soruyor.

Akbank Sanat'tan yeni sergi: 'İnsanın Yeni Gündemi'Akbank Sanat'tan yeni sergi: 'İnsanın Yeni Gündemi'Akbank Sanat'tan yeni sergi: 'İnsanın Yeni Gündemi'Akbank Sanat'tan yeni sergi: 'İnsanın Yeni Gündemi'Akbank Sanat'tan yeni sergi: 'İnsanın Yeni Gündemi'Akbank Sanat'tan yeni sergi: 'İnsanın Yeni Gündemi'Akbank Sanat'tan yeni sergi: 'İnsanın Yeni Gündemi'

Akbank Sanat'tan yeni sergi: 'İnsanın Yeni Gündemi'

Akbank Sanat'tan yeni sergi: 'İnsanın Yeni Gündemi'