fbpx

Ahmet Çoban ile ombre uygulamalı renklendirme semineri

Kategori

Kariyer Eğitim Kurumları’nda Ahmet Çoban ile ombre uygulamalı renklendirme semineri gerçekleşti. Ahmet Çoban katılımcılar ile ombrenin incelikleri hakkında bilgi paylaştı.

Ahmet Çoban ile ombre uygulamalı renklendirme semineri

Ahmet Çoban ile eğitim hakkında görüştük.

Ombre bizim için homojen renk geçişleri olan çok özel bir renklendirme tekniği. Yaklaşık 6 yıldır bunu sektörde uyguluyoruz. Servis olarak çok ince bir işçilik çok özenli bir uğraş gerektiren ombreyi ilk uygulayan isimlerden bir tanesiyiz. Sadece saçı belli parçalara ayırıp uçlarına açıcı sürmek değil, saça en uygun önce başlangıç noktasına sonrasında geçişlerine en uygun renkleri geçerek o saçta en uyumlu sonucu ortaya çıkartıyoruz. Ombrenin özellikle sektörde bizim salonda tercih ediliyor olmasının en büyük nedeni de sonucunda hep sağlıklı saçların çıkıyor olması. Hep uzun vadeli sonuçlar ortaya çıkıyor. Biz uzun vadede saçları ile keyif sürmelerini istiyoruz. Yaptığımız işi 6 ay 1 sene kullansın istiyoruz. Bize şöyle bir avantaj sağlıyor. Bizde yaptırmış oldukları ombre uzun vadede bizden iyi söz etmelerine neden oluyor.

Ombre yaparken saçın uçlarında kızıllık olmaması için saçın rengini iyi açmak gerekiyor. Zıt rengini çok iyi bilmek gerekiyor. Renk yapmak belli bir matematik doğrultusunda algoritma içerisinde zıt renklerin yan yana gelip istediğiniz rengi oluşturarak oluyor. Onun içinde sevmediğimiz ne renk varsa tam zıt rengini açıklık derecesinde ayarlayarak uyguladığımız zaman istemediğimiz olumsuz sonuçları ortadan kaldırıyoruz.

Ahmet Çoban ile ombre uygulamalı renklendirme semineri

Saçı renklendirirken Wella Blondor açıcı kullandım. 20 volume kullandım çünkü saç doğaldı. Saçın belli bölgelerine 20 volume açıcı kullandım. 6 numarayı 5 volume hazırlayıp minik bir dokunuş yaptım. Sonrasında uçlarına 6 numaranın içerisinde 3 gr kadar 9.96 koyup onu su ile inceletip tamamına geçtim.

Ahmet Çoban ile ombre uygulamalı renklendirme semineri

Kariyer Eğitim Kurumları ve Wella Professionals’a teşekkür ediyorum.

Detayları Estetica Dergisi Sonbahar Sayısı’nda bulabilirsiniz.

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz