Yılın Kuaförü Yarışması 2022 Öznur Kuyumcu

Yılın Kuaförü Yarışması 2022 Avantgarde kategorisi birincilik ve YILIN KUAFÖRÜ ödülü sahibi Öznur Kuyumcu ile yarışmayı ve ödülünü konuştuk.

Öznur Kuyumcu

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz? Meslek hayatınız hakkında bilgi verir misiniz?

Hollanda Haarlem doğumluyum. Dört yıldır Samsun’da yaşıyorum. Bu mesleği 8 yıldır yapıyorum. Alanım saç styling ve makyaj. İki mesleği bir arada yapmayı çok seviyorum çünkü bir bütünlük sağladığını düşünüyorum.

Hairist Yılın Kuaförü Yarışması hakkında neler söyleyeceksiniz? Katılmaya nasıl karar verdiniz?

Daha önce bir çok mode çekimlerinde, defilelerde ve video çekimlerinde make-Up ve hair artist olarak yer aldım. Kuaför olarak tabi ki diğer işlemlere de hakimim, fakat daha profesyonel ilerleyebilmek ve tarzıma uyum sağlayabilmek için Avant Garde bölümünü seçtim.

8 yıl önce bu mesleğe yeni başladığımda Hüseyin Alkan ile tanıştım ve çok iyi arkadaş olduk. Bu meslekte bana çok yardımcı oldu ve “sen de bir gün bu yarışmaya katılıp birinci olacaksın” dedi. Bunu hiç unutmadım ve yıllar sonra azmimle birlikte Hairist yarışmasına katılmaya karar verdim.

İlk finalist olduğunuzda neler hissettiniz?

İlk finalist olduğumda çok mutlu olmuştum ve ilerlemem gerektiğini fark ettim. Avant Garde çalışmalarım ile düşüncelerimi, çalışma sistemimi ve disiplinim ile alakalı insanlara bir çok şey katabileceğimi düşündüm.

Birincilik ödülü neler hissettirdi?

Birincilik ödülü beni gerçekten çok şaşırttı. Bir insan bunu tahmin etse bile orada ki atmosferi, duygularımı size açıklayamam. Harika ve gurur verici bir duygu diyebilirim.

Bu ödülün maddi manevi katkıları hakkında bir değerlendirme yapar mısınız? İşinize katkısı nasıl oldu? Müşterilerinizin, meslektaşlarınızın yorumları neler oldu?

Bu ödülün bana bir çok katkısı oldu en çok da manevi kısmı. Müşterilerimden ve meslektaşlarımdan çok güzel yorumlar aldım, tepkileri harikaydı. Kıbrıs’tan döndükten sonra iş arkadaşlarım kapıda bana sürpriz yaptılar ve bu beni çok mutlu etti. Bence bu ödülün almanın güzel tarafı manevi değerdir.

Yarışmaya katılmaya düşünenlere nelere söylemek istersiniz?

Yarışmaya sadece 1 kez finalist olmak için katılmayın. Yaptıkça kendinizi eleştirin ve geliştirin. Ne zaman azimli ve disiplinli olursanız daha sağlıklı ve dikkatli ilerlersiniz. Kendinizi eleştirmekten çekinmeyin, üretmeye devam edin ve en iyisini çıkarmaya çalışın.

YILIN KUAFÖRÜ 2022 – ÖZNUR KUYUMCU

Önerilenler

Benzer İçerikler