Yılın Kuaförü Yarışması 2019 Kuralları

0

Yılın Kuaförü Yarışması 2012 yılından bu yana düzenlenmektedir.

Yılın Kuaförü Yarışması, Hairist Etkinliği bünyesinde gerçekleşmektedir. Yarışma ülkemizin ilk istikrarlı ve uluslararası standartlara uygun en uzun süreli yarışması olarak önem taşımaktadır.

Artistik Kuaförler Derneği işbirliği ile hazırlanan yarışma Hairist ve Estetica Dergisi markalarını da bünyesinde barındıran Enter Grup tarafından 2012 yılından bu yana organize ve finanse edilmektedir.
Yarışmanın nihai amacı Türk Kuaförlüğüne uluslararası standartlarda sürdürülebilir bir kuaförlük yarışması kazandırmak ve bu yarışma aracılığıyla elde edilen gelirle ülkemizin ilk kuaförlük sivil örgütlenmesi olan Artistik Kuaförler Derneği’nin kalıcı ve istikrarlı bir gelire sahip olma yolunu açarak Türk kuaförlüğünün gelişimine katkının sürekliliğini sağlamaktır.

Yılın Kuaför Yarışması 2019

Yarışma sadece Instagram üzerinden kadın kuaförlerine açık olup aşağıda belirtilen şekilde gerçekleşmektedir. Yarışmaya katılmak isteyenler;

Mayıs 2018’de finalist olabilmek için 1 Mayıs 2018’den 31 Mayıs 2018’e kadar Kesim-Renklendirme kategorisi için #mayıs2018kr, Şekillendirme-Topuz kategorisi için #mayıs2018st hashtagi (etiketi) ile,

Haziran 2018’de finalist olabilmek için 1 Haziran 2018’den 30 Haziran 2018’e kadar Kesim-Renklendirme kategorisi için #haziran2018kr, Şekillendirme-Topuz kategorisi için #haziran2018st hashtagi ile,

Temmuz 2018’de finalist olabilmek için 1 Temmuz 2018’den 31 Temmuz 2018’e kadar Kesim-Renklendirme kategorisi için #temmuz2018kr, Şekillendirme-Topuz kategorisi için #temmuz2018st hashtagi ile,

Ocak 2019’da finalist olabilmek için 1 Ocak 2019’dan 31 Ocak 2019’a kadar Kesim-Renklendirme kategorisi için #ocak2019kr, Şekillendirme-Topuz kategorisi için #ocak2019st hashtagi ile etiketleyerek kendi Instagram sayfalarında yayınlayarak yarışmaya katılabileceklerdir.

Geri kalan diğer aylar için de aynı sistem ile devam edilecektir. Yarışma 31 Mart 2019’da son bulacak ve her ayın finalistleri arasından jüri seçimini yapacaktır.

Her ay her kategoriden 3’er finalist jüri değerlendirmesi ile seçilmekte ve duyurulmaktadır.

Yılın Kuaförü Yarışması 2019 Kuralları

Başvurular ne zaman ve nasıl yapılacak?

Yukarıda belirtilen şekilde yarışma için göndereceğiniz fotoğrafları, 1 Mayıs 2018 ile 31 Mart 2019 tarihleri arasında Instagram üzerinden gerçekleşmektedir.

Ödüller ne zaman ve nerede verilecek?

Her kategoride ilk üçe girenlere ödülleri özel bir törenle verilecektir.

Hangi kategoriler var?

Renk-Kesim ve Şekillendirme-Topuz kategorilerinden birine veya her ikisine katılabilirsiniz.

Katılma şartları nelerdir?

1-Yarışma hashtaglerini (etiketlerini) kullanarak yarışma koşullarını kabul etmiş olsanız da her ayın finalistleri, ödül günü kendilerine verilecek Yarışma Kuralları yazısını imzalayıp teslim etmek zorundadır.

2-Fotoğrafını çektiğiniz kişi fotoğrafının yayınlanmasına izin almış olmalısınız.

3-18 yaşın altındakiler katılamaz. Öğrenciler için sınır 15 yaş ve üstüdür.

4-Yarışma sadece T.C ve K.K.T.C sınırları içinde faaliyet gösteren kadın kuaförlerine yönelik bir salonu işleten, salonda çalışan veya eğitim kurumunda öğrenim gören kadın kuaförlerine açıktır. Gerek duyulduğunda buna ilişkin belge talep edilebilir. Böyle bir belgenin beyan edilememesi diskalifiye veya ödülün geri alınmasını gerektirebilir.

5-Yarışmaya katılan adayların salon kayıtlarını  www.hairist.com.tr’ye üye olarak yapmaları veya güncellemeleri gereklidir. www.hairist.com.tr adresinde bilgisi yer almayanlara veya eksik/yanlış olanlara finalist sertifikaları gönderilmez.

6-Farklı yarışmalarda dereceye girmiş saç tasarımları ile yarışmamızda daha önce finalist olmuş saç tasarımlarıyla yarışma katılmak mümkün değildir.

Bu sorulara cevap verebiliyorsanız ONLINE olarak Instagram üzerinden istediğiniz sayıda fotoğrafla katılabilirsiniz.

Ön eleme var mı?

Evet, istenilen şartlara uymayan fotoğraflar diskalifiye edilmektedir. Kişinin kendisinin, salon isminin, logosunun veya ürünlerin göründüğü fotoğraflar diskalifiye edilecektir. Fotoğrafların üzerinde yazı, logo vb bir şey olmamalıdır.

Yılın Kuaförü 2019 Ödülleri nelerdir?

Renk-Kesim Kategorisi 1.lik Ödülü: Kazanan kişi Estetica Dergisi ile profesyonel saç fotoğrafı çekimine hak kazanır.

*Fotoğraf çekimine ilişkin profesyonel fotoğrafçı, stüdyo, manken, styling ve makyöz organizasyon tarafından karşılanır. Fotoğraf çekilecek alan belirtilen tarih ve saate olunması ve konaklama gerekmesi durumunda konaklama ve ulaşımın sağlanması kazanan yarışmacıya aittir.

*Birincilik Kupası, Birincilik Madalyası, Birincilik Sertifikası

2.lik ve 3.lük Ödülü:

*Derece Kupası, Madalyası ve Sertifikası

Not: Bir kişi her iki kategoride de dereceye girebilir. Ancak 3. olan kişi aynı zamanda 2. olamaz. Böyle bir durumda sadece 2.lik verilir. 3.lük ise bir sonraki en yüksek puanlı yarışmacıya verilir. Veya 2.lik ve 1.lik aynı anda alınamaz. Puan olarak alsa da sadece 1.lik ödülü verilir. 2.lik ödülü bir sonraki puan sahibine verilir.

Bir diğer örnek: Bir yarışmacı aynı kategoride hem 1.lik hem 3.lük alamaz. Böyle bir durumda 3.lük hakkı iptal olur ve sadece 1.lik ödülü alır.

Her iki kategoride 1.lik alan yarışmacının bu başarısı kendisine ait olmasına rağmen,  yapılacak fotoğraf çekimlerine sadece tek bir kategoriden katılabilir. Bu kategoriyi seçme hakkı kendisine aittir. Katılmadığı kategorinin 2.si’de fotoğraf çekimine katılma hakkı kazanır.

Şekillendirme-Topuz Kategorisi 1.lik Ödülü: Kazanan kişi Estetica Dergisi ile profesyonel fotoğraf çekimine hak kazanır.

*Fotoğraf çekimine ilişkin profesyonel fotoğrafçı, stüdyo, manken, styling ve makyöz organizasyon tarafından karşılanır. Fotoğraf çekilecek alan belirtilen tarih ve saate olunması ve konaklama gerekmesi durumunda konaklama ve ulaşımın sağlanması kazanan yarışmacıya aittir.

*Birincilik Kupası, Birincilik Madalyası, Birincilik Sertifikası

2.lik ve 3.lük Ödülü:

*Derece Kupası, Madalyası ve Sertifikası

Not: Bir kişi her iki kategoride de dereceye girebilir. Ancak 3. olan kişi aynı zamanda 2. olamaz. Böyle bir durumda sadece 2.lik verilir. 3.lük ise bir sonraki en yüksek puanlı yarışmacıya verilir.

Bir diğer örnek: Bir yarışmacı aynı kategoride hem 1.lik hem 3.lük alamaz. Böyle bir durumda 3.lük hakkı iptal olur ve sadece 1.lik ödülü alır.

Yarışma kuralları neler:

1- Instagram’da ilgili ayın etiketi ile paylaşılan fotoğraflar; yarışmacının çalıştığı veya sahibi olduğu salonda çekilmeli ve kendi yaptığı saç tasarımı olmalıdır. Başkasına ait fotoğrafı kullanarak yarışmaya katılan kişi diskalifiye edilir ve bu şekilde diskalifiye edilen kişilerin diskalifiye nedeni de duyurulur.

2-Fotoğrafı çekilen kişiden izin alınmadığının tespit edilmesi veya fotoğrafı çekilen kişinin fotoğrafın kaldırılmasını talep etmesi durumunda yarışmacı diskalifiye edilir. Kazanmış olsa dahi yarışma kurallarına aykırı katılım olduğu için diskalifiye edildiği ayrıca duyurulur. Organizasyon şirketinin buna ilişkin diğer tüm yasal hakları saklıdır.

3-Pupet veya eğitim kafası adı verilen cansız mankenler üzerinde yapılan çalışmalar değerlendirmeye alınmaz.

4-Fotoğrafta, saçın yapıldığı kişi dışında kimse veya herhangi bir ürün yer almamalıdır. Fotoğraflar; çalışmayı en iyi şekilde yansıtmalıdır. Bu nedenle saç tasarımının farklı açılardan görülmesini sağlayan dört karenin bir arada olduğu kolaj fotoğrafların kullanılması tercih sebebidir.

5-Fotoğrafta;  yapan kişiyi gösteren veya üzerinde logo veya isim bulunan fotoğraflar diskalifiye edilir.

6-Başkasına ait fotoğrafın kullanımından veya kişilerin izni alınmadan fotoğrafının kullanımdan kaynaklanan telif ve manevi haklara ilişkin tüm yasal sorumluluk fotoğrafı yükleyen kişiye aittir. Başka yarışmalarda dereceye girdiği tespit edilen fotoğraflar değerlendirmeye alınmayacaktır.

7-Yarışmaya katılmak amacıyla özellikle profesyonel manken kullanılamaz. Sadece salonda yapılan saçlar olmalıdır. Aksi durumu tespit edilenler diskalifiye edilir.  Ancak fotoğraf çekimine özen göstermeniz önerilir.

8-Yarışmaya katılan kişilerin www.hairist.com.tr adresinde üyelik ve salon kaydının bulunması, kayıtlı değilse salon kaydının yapılması zorunluluktur.

9-Sosyal medyada yapılan yorumların, değerlendirmelerin veya beğenilerin “jürinin karar veya değerlendirmesine herhangi bir etkisi veya katkısı” yoktur.

10-İlk ayın yarışma başvuruları; 1 Mayıs 2018 tarihinde saat 00:01’de başlar, son başvuru tarihi olan 31 Mart 2019 saat 23:59’da biter.

11- Yarışmaya ilişkin her türlü bilgi, değişiklik ve konu HAIRiST Facebook,Twitter ve Instagram sayfalarında (www.hairist.com.tr ,  www.facebook.com/hairistcomtr, twitter.com/hairistcomtr ve http://instagram.com/hairistcomtr ) duyurulur.

12-Kazanılan ödül başkasına devredilemez ve/veya ödüllerin nakit karşılığı talep edilemez. Belirtilen tarihlerde ödül töreninde veya birinci olunması durumunda ödül olarak verilen fotoğraf çekimi için belirtilen çekim tarihinde gelinmemesi durumunda her hangi bir hak iddia edilemez.

13-Organizasyon şirketi herhangi bir yarışmacının haksız yollardan ödül kazandığını tespit etmesi durumunda, ilgili yarışmacının kazandığı ödülü hiçbir uyarı yapmaksızın iptal etme ve bir sonraki yarışmalara katılmasını engelleme hakkını diğer tüm yasal haklarıyla birlikte saklı tutar. Organizasyon şirketinin yarışmayı istediği zaman neden belirtmeksizin iptal etme, düzenleme, değiştirme veya erteleme hakkı saklıdır.

14-Yarışmacılar, salonlarında kendi yaptıkları saç tasarımlarıyla katılmalıdır. Yarışmaya katılabilmek için 18 yaşından gün almış olmak şarttır. Öğrenciler için bu alt sınır 15 yaştır.

15-Yarışmaya katılan herkes, yarışma şartlarını peşinen kabul etmiş sayılır.

16-Yarışmada finalist olan yarışmacıların ve dereceye giren finalistlerin yarışmayı, yarışmada kazandıkları dereceyi veya ödülü, yarışma logosunu herhangi bir ürünle kullanması, kullandırması ve/veya ilişkilendirmesi organizasyon şirketinin onayı ve yazılı iznine tabiidir. Yapılan saç tasarımlarında kullanılan ürünlerin finalistler veya dereceye girenler tarafından yarışmaya gönderilen fotoğrafla veya fotoğrafsız olarak üçüncü kişiler veya kurumlar veya markalar lehine olacak şekilde kullandırılmasına ilişkin olarak organizasyon şirketinin maddi ve manevi hakları saklıdır. Aksi durumda organizasyon şirketi tarafından düzenlenen yarışmadan  maddi menfaat sağlanmış olduğu ve buna ilişkin tüm maddi haklar karşılığında organizasyonun faturalanan tüm maliyetlerinin 15 katı tutarında finalist veya dereceye giren kişiden talep edilir.

17-Yarışma için gönderilen fotoğraflar hiçbir şekilde bir marka veya ürün ile ilişkilendirilemez. Finalist olan fotoğraflar ile yarışma sonunda dereceye giren fotoğrafların herhangi bir marka veya ürün ile ilişkilendirilmesi diskalifiye sebebidir ve buna ilişkin yasal haklarımız saklıdır.

18-Dereceye giren yarışmacıların yarışma için kullandıları saç tasarım fotoğraflarının yayın hakları organizasyon şirketine aittir. Herhangi bir marka veya logoyla kullanımı için organizasyon şirketinin izni gereklidir.

Saçlar nasıl olacak?

Saçlar salonda yapılmış saçlar olmalıdır. Saçların renginde, şeklinde ve kesim tekniğinde herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır.

En önemli kural, saçların kullanacak kişi üzerinde yapılmış olması ve saç kullanılmasıdır.  Yarışmaya katılmak amacıyla ücret ödenmiş profesyonel model kullanılamaz. Ücreti ödenmiş profesyonel manken kullanılması durumunda doğabilecek telif haklarına ilişkin yarışmaya katılan kişi sorumlu ve yükümlüdür. Ücret ödenerek profesyonel manken kullanılmasının tespiti diskalifiye sebebidir.

Diğer şartlar:

1-Yarışmacı, organizasyonun tüm kurallarına uyacağını kabul ve taahhüt eder.

2-Jüri tarafından verilecek karar nihaidir. Hiçbir şekilde itiraz edilemez. Yarışmaya katılarak yukarıdaki tüm koşulları kabul etmiş bulunmaktasınız.

3-Yarışmaya katılarak, yarışma sonuçlarına itiraz edilemeyeceğini, yarışmanın, ödül töreninin ve jürinin saygınlığına gölge düşüren, yarışmayı her ne şekilde olursa olsun aşağılayan, eleştiren, olumsuz yorum ve demeçlerde bulunmayacağınızı taahhüt etmiş bulunmaktasınız.

4-Bunun bir yarışma olduğunu hatırlayın. Bir kişi birinci olacaktır. Bunu göze alarak katılacaksınız. Yarışmaya zarar veren yarışmacı/finalistlere karşı maddi ve manevi  tüm yasal haklarımızın saklı kaldığını hatırlatmak isteriz.

Her ay katılıp finalist olma imkanı

Yılın Kuaförü Yarışması’nda dereceye girebilmek için en önemli kurallardan bir tanesi ‘Ayın Finalisti’ olabilmektir. Bu nedenle yarışmaya her ay farklı tasarımlarla katılabilir ve Ayın Finaslisti olmak için çaba gösterebilirsiniz.

Unutmayın Yılın Kuaförü, ayın finalistleri arasından seçilmektedir.

Jüri kimlerden oluşuyor?

Tamamen bağımsız, sektörün içinden ve moda dünyasından isimler yer almaktadır.

Jüri değerlendirme kriterleri, uluslararası standartlara uygun olarak hazırlanmıştır ve şeffaflık ilkesiyle paylaşılarak yayınlanmaktadır.

Jüri bünyesinde kuaförler, fotoğraf sanatçıları ve editörler yer alabilecektir. Jüride yer alan kuaför jüri üyelerinin AKD (Artistik Kuaförler Derneği) üyesi olması zorunluluktur. İstisnai durumlar için AKD Yönetim Kurulu’nun kararı geçerlidir. Daha fazla bilgi için www.iakd.net AKD Üyelik Bildirgesi.

Jüri nasıl seçildi?

Kuaförlük sektörünün faydasına sunulan yarışma için Yılın Kuaförü Yarışması finalistleri arasından dereceye girecekleri belirleyecek olan jüri üyeleri AKD Yönetim Kurulu tarafından belirlenmektedir.

Gelecekte jüri üyeliği yapmak isteyenlerin AKD’ye başvurması gerekmektedir. Jüri üyeliği yapacak kişilerin AKD bünyesinde düzenlenen ‘Jüri Semineri’ne katılmış olması zorunluluktur. Jüri seminerleri hakkında bilgiyi AKD’yi arayarak öğrenebilirsiniz.

Jüri nasıl değerlendirecek?

1-Yarışmaya katılarak ayın finalisti olan ve kriterlere uygun olan saç fotoğraflarının tamamı basılacak, fotoğraflar AKD Konferans Salonunda sergilenecektir.

2-Jüri üyeleri sadece kendilerine verilen jüri kartı üzerinde değerlendirme yapacaktır.

3-Jüri üyelerinin diğer jüri üyeleriyle konuşmaları kesinlikle yasaktır.

4-Jüri üyesinin bir başka jüri üyesinin kartına bakması yasaktır.

5-Jüri üyeleri değerlendirme sırasında cep telefonu kullanamaz, fotoğraf çekemez.

6-Jüri kartını Jüri Başkanı’na teslim eden jüri üyesine kartı geri verilmez.

7- Jüri kartlarının tükenmez kalemle doldurulması zorunluluktur.

8-Jüri üyelerinin Jüri Alanı’nı sonuçlar belli oluncaya kadar terk etmesi yasaktır.

9-Jüri kartında herhangi bir işaret veya ibare bulunması durumunda ilgili kart geçersiz sayılır.

10-Değerlendirme günü herhangi bir etik nedenle yarışma sonuçlarının olumlu veya olumsuz etkileneceğine inanan jüri üyesi bu görevden isteğiyle çekilebilir.

11-Değerlendirme aşamasında yarışmacı fotoğraflarının üzerinde sıra numarası dışında isim, salon ismi vb. hiçbir şey bulunmaz.

Puanlama bilgileri:

1-Oylama sonuçlarında varsa küsuratlar tam puana tamamlanır.

Ör: 25,5 puan ve üzeri 26 puana tamamlanır. 25,49 puan ve altı ise 24 puan olarak değerlendirilir.

2-30, 29 ve 28 puan: Her bir jüri üyesi sadece 1 kez kullanabilir.

3-21 ve 26 puan arası istenildiği kadar kullanılabilir.

4-27 puan maksimum 2 kez kullanılabilir. Bütün puanların kullanılmış olması gereklidir.

5-Herhangi bir yarışmacıya verilen tüm oyların ortalamasında, 4 puan altında veya 4 puan üstünde puanlama yapmış olan Jüri üyesinin ilgili puanları ortalama puanla değiştirilir. Aynı jüri üyesi benzer değerlendirmeyi 3’ten fazla yarışmacı için yapmış ise o jüri kartı değerlendirme dışı tutulur ve ortalama hesabı kalan jüri üyesi sayısına göre yapılır.

-Toplam puanı eşit olan yarışmacılar arasında ödüle, 30,29,28 puanlara en fazla sahip olan yarışmacı hak kazanır.Eşitlik yine de bozulmadığı durumunda jüriden eşit olan yarışmacıların fotoğrafları üzerinde tekrar puanlama yapmaları talep edilerek sonuç belirlenir.

Değerlendirme kriterleri:

Değerlendirmede aşağıdaki kriterler esas alınacaktır. Kuaför olmayan Jüri üyeleri sadece 4, 5 ve 6 numaralı kriterler üzerinden değerlendirme  yapacaktır.

1-Teknik Değerlendirme: Görünüş-Form-Orantı-Uygulanabilirlik-Uygunluk

2-Artistik Değerlendirme: Orijinallik ve Farklılık, Renk-Uyum-Yaratıcılık

3-Tasarımın Uygulanabilirliği: Salonlarda Uygulanabilirliği, Tercih Edilirlik

4-Toplam Görünüm: Saç-Kıyafet-Makyaj-Konsept-Anatomik uygunluk

5-Kıyafet ve Makyaj: Konsepte Uygunluk-Çekicilik-Güncellik

6-Yaratıcılık: İlham-Değişiklik

Adım adım yarışma:

1-Katılmak istediğiniz kategoriye karar verin.

2-Nasıl bir saç yaparak başarılı olacağınızı planlayın.

3-Oluşturmak istediğiniz saç modelini fotoğraflayarak katılın.

4-Jüri, saç tasarımında toplam görünüme de bakacaktır. Yüzü kâküle uymayacak bir modeli kullanarak yüksek puan alamazsınız veya modelinizin makyajı, yaptığınız saç modelini geride bırakıyorsa emekleriniz boşa gidebilir.

5-Özellikle güncel ve trendleri yansıtan bir toplam tasarım için mevcut sezonun saç koleksiyonlarını inceleyin.

10-Model, kıyafet, makyaj ve saç uyumunu değerlendirin ve buna uygun tasarım seçin.

11-Yarışma öncesinde ise sezonun koleksiyonlarından ilham alın. Bu sizi doğruya götürecektir.

Modelim kim olacak?

Yarışma için özellikle ücretli profesyonel model kullanamazsınız. Yarışma için özel saçlar tarayabilirsiniz. Bu saçları fotoğraflamak için  saçlarını tarayacağınız ve fotoğrafını çekeceğiniz kişiden izin almayı (gerekirse yazılı izin) unutmayın. Buna ilişkin tüm sorumluluk yarışmacıya aittir.

Nelere dikkat etmeliyim?

1-“Yılın Kuaförü Yarışması”na  online olarak katılacaksınız. Trendlere, koleksiyonlara bakmayı ve incelemeyi ihmal etmeyin.

2-Estetica Dergisi’ndeki trendler size yardımcı olacaktır.

3-Geçmiş yıllarda dereceye girmiş yarışmacılardan veya finalistlerden bilgi alın.

Adım adım yarışma:

1-Yarışmaya katılacağınız saç modelini belirleyin.

2-Bu saç modelinin fotoğrafının olup olmadığını kontrol edin.

3-Düşündüğünüz saç modeli için fotoğrafınız yoksa, bu saç modelini uygulayabileceğiniz modelinizi (müşterinizi) belirleyerek izin isteyin ve fotoğrafını çekin.

4-Fotoğraf çekiminin kalitesine mutlaka özen gösterin. Katılmış olmak için katılmak demek zamanınızı boşa harcamış olmanız demektir.

5-Başvurunuzu Instagram üzerinden online olarak ilgili etiketleri kullanarak yapın.

6-Instagram hesabımıza özel mesaj içerisinde fotoğraf göndermeniz yarışmaya katılımınızı sağlamaz.

Değerlendirme ne zaman yapılacak?

Her ay düzenlenen yarışmayla her kategoride 3 fotoğraf, Yılın Kuaförü Yarışması Finalisti seçilecek; Nisan 2019 ‘da ise her kategoride seçilmiş olan toplam 33’er finalist saç tasarım fotoğrafı arasından ‘Yılın Kuaförü’ seçimi yapılacaktır.

Kazanırsam nasıl geleceğim?

Finalistler ödül töreni için davet edilecektir. Ödül törenine finalistlerin girişleri ücretsizdir.

Kontrol edin:

18 yaşından büyüğüm.

Yarışma Kuralları’nı okudum, bana uyuyor.

Kendimi hazır hissediyorum.

Mesleğimi seviyorum ve kendime güveniyorum.

Hepsine “Evet” diyebiliyorsanız siz de yedincisi düzenlenen sektörün en istikrarlı bağımsız yarışmasına; HAIRiST 2019 Yılın Kuaförü Yarışması’na katılabilirsiniz.

Son başvuru tarihi ve katılım ücretleri:

En geç 31 Mart 2019, saat 23:59’a kadar  instagram’da ilgili etiketle yayınlanmış olmalıdır. Organizasyonun, yarışma başvurularını daha erken sona erdirme ve katılım sayısını limitli tutma hakkı saklıdır.

Yarışma Katılım Ücreti:  ÜCRETSİZDİR

En son güncellenme tarihi: 27 Ocak 2019

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin.
Lütfen isminizi buraya yazın.