Yarışmaya hazır mısınız?

Kategori

Kuaförler hangi yarışmalara katılabilir?

Yetenekli bir kuaförsünüz ve saç tasarımlarınızı bütün dünya görsün, alkışlasın diyorsanız aşağıdaki yerel ve uluslararası yarışmalar tam size göre…

İşte tüm dünyada tanınan, süreklilik arz eden istikrarlı kuaförlük yarışmaları. Yeteneğinizi tüm dünya görsün, alkışlasın ve ödüller sizin olsun…

 

AIPP (Uluslararası Kuaför Yayınları Birliği) Yarışması

Estetica Türkiye Dergisi’nin de üye olduğu yayıncılar birliği düzenlenen yarışma için başvurunuzu Estetica Dergisi üzerinden yapabiliyorsunuz.

En İyi Ticari Koleksiyonlar, En İyi Avant Garde Koleksiyonlar, En İyi Saç Fotoğrafları, En İyi Erkek Saçları Koleksiyonu ve En İyi Saç Koleksiyon Videoları kategorilerinde katılabileceğiniz yarışmaya üçer adet profesyonel fotoğraf ve video kategorisi için bir adet video göndermeniz gerekiyor. 23 ülkeden 70’i aşkın kuaförlük yayınının editörleri tarafından yapılan oylama sonucunda her kategoriden finalistler ve kategori birincileri belirleniyor. Her kategorinin birincisi ise daha sonra Grand Trophy adı verilen Büyük Ödül için tekrar koleksiyon göndererek yarışıyor ve bir koleksiyon Büyük Ödül’e sahip oluyor. Ülkemizden ilk defa avant-garde kategoriden Hakan Köse ve ticari saçlar kategorisinden ise MM Bahçecik finalist olarak seçilmişti.

Aveda Fashionista Yarışması

Aveda Fashionista Yarışması

İlki ülkemizde 2014 yılında düzenlenen ve katılımın fotoğrafla gerçekleştiği yarışmanın ülke birincisi kendi ülkesini global sahnede temsil ederek uluslararası yarışmacılarla yarışıyor. Yarışmaya katılım hakkında Aveda Türkiye ile görüşerek bilgi alabilrisiniz.

Estetica Design En İyi Salon Tasarımı Yarışması

Estetica Design En İyi Salon Tasarımı Yarışması

Paris’te Mondial Coiffure Beaute fuarı ve Estetica Design işbirliği ile  düzenlenen yarışma ‘En İyi Kuaför Salonu Tasarımı’nı belirliyor. Toplamda 10 finaslitin açıkladandığı yarışmanın tek birincisi olurken tüm dünyadan yaklaşık 300 civarında başvuru yapılıyor. Yarışmaya katılmak için salonunuza ait profesyonel fotoğrafların Estetica Dergisi Türkiye merkezine ulaştırılması gerekiyor.

International Visionary Awards

International Visionary Awards

İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen Alternative Hair Show bünyesinde gerçekleşen yarışmaya katılım Avant Garde, Kesim-Renk ve erkek berbeleri için Erkekler kategorilerinde gerçekleşiyor. Yarışmaya katılım her bir fotoğraf için 35 pound bağışla mümkün. Katılım için gönderilen fotoğraflar arasından seçilen fotoğrafların sahipleri Alternative Hair Show etkinliği sırasında modeliyle birlikte izleyici karşısına çıkıyor ve finalistler arasından tek birinci seçilerek ödül sahibi oluyor.

L’Oréal Professionnel Color&Style Trophy Yarışması

1954 yılından bu yana dünyada farklı ülkelerde düzenlenmekte olan en eski kuaförlük yarışması L’Oréal Professionnel Color&Style Trophy artık Türkiye’de.

2018 yılında ülkemizde de başlayacak olan yarışmanın birincisi ülkemizi yurtdışındaki L’Oréal Professionnel Color&Style Trophy etkinliğinde temsil ediyor olacak. Yarışmada şu kategoriler bulunuyor: Renk ve Şekillendirme birinciliği, ikinciliği ve üçüncülüğü, Renk Kategorisi birinciliği, Şekillendirme ve Kesim birinciliği, Erkek Saçı birinciliği, Genç Yetenek birinciliği, Halkın Oyları birinciliği. Kategoriler ülkeler bazında değişiklik gösterebildiği için detaylar hakkında L’Oréal Professionnel satış danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Wella Trend Vision Türkiye

Ülkemizde de 2005 yılından bu yana düzenlenmekte olan yarışmanın mdülü Wella Uluslararası Trend Vision Yarışması’na katılım hakkı elde ederek ülkemizi uluslararası arena da temsil edebilmek. Yarışmaya Creative Vision ve Color Vision kategorilerinde katılabilirsiniz. Yarışmaya katılabilmek için ülkemizdeki Wella Professionals satış danışmanlarından bilgi alabilrisiniz.

Wella Uluslararası Trend Vision Yarışması

Türkiye’de gerçekleşen yarışmada dereceye giren birincilerin uluslararası arenada yarışmasına olanak tanıyan Wella Uluslararası Trend Vision Yarışması için öncelikle Türkiye’de derece almanız gerekiyor. Daha sonra her yıl farklı bir ülkede gerçekleşen final yarışmasında 50’ye yakın ülkeden gelen diğer finalistlerle yarışmanız gerekiyor.

Yılın Kuaförü Yarışması Türkiye

2012 yılından bu yana düzenlenmekte olan yarışma Estetica Dergisi desteği ve Kariyer Eğitim Kurumlarının sponsorluğuyla instagram üzerinden Şekillendirme-Topuz ve Kesim-Renk ile sadece kuaförlük bölümlerinde öğrenim gören öğrencilerin hazırladıkları saç tasarımlarının fotoğraflarını katılabildiği Genç Yetenekler kategorilerinde düzenleniyor.

Türkiye’nin en uzun süreli ve istikrarlı bağımsız kuaförlük yarışmasında birinciliği alanlar profesyonel fotoğraf çekim ödülü alarak Estetica Dergisi’nde yer alıyorlar. Yarışma hakkında detaylı bilgi, yarışma koşulları ve geçmiş yılların birincilerine hairist.com.tr/yarisma linkinden ulaşabilirsiniz.

Katılın, yeteneğinizi ve deneyimizi paylaşın, ödüller sizin olsun…

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz