Yaratıcı olun!

Yaratıcılığı tetiklemek!

Kuaförlük meseliğinin kilit noktalarından biri de yaratıcı olmaktır. Her meslek gibi kuaförlükte kendinizden bir şeyler katmayı bıraktığınız takdirde kendisini tekrarlamaya ve körelmeye başlar. Peki nasıl daha yaratıcı olunur?

yaratıcı, kreatif, yeni, fikir, zihin, yaratıcılığı tetiklemek

Yaratıcı olmak özgün ve benzersiz bir şeyler söylemek ya da ortaya çıkarmaktır. Daha önce hiç söylenmemişi söylemek, hiç denemeyimlenmemişi deneyimlemek, hiç yapılmamış bir şeyi üretmek zor gibi görünsede aslında herkes içinde kendine has bir takım yaratıcı duygular barındırır. Önemli olan bunları ortaya çıkarmaktır:
Yaratıcılığınızı tetiklemek için yapabileceğiniz şeylerden biri de tek düze bir işe odaklanmaktansa kendi zevkleriniz doğrultusunda hobilerinize vakit ayırmaktır. Gündelik hayatın rutininden sıyrılıp kendiniz için bir şeyler yapmak yaratıcılığınızı uyandıracaktır.
Yapabileceğiniz bir diğer uygulama; yaptığınız herhangi bir şeyde aklınıza gelen ilk çözümü uygulamak yerine alternatifler üretmeye çalışmaktır. Yeni yeni fikirler geliştirmek beyin egzersizi yapmaya benzer. Yeni fikirler üretmeye çalışmak, yeni fikirleri çağırır ve yaratıcılığınız tetiklenir.
Kendi kendinizi sert bir biçimde eleştirmeyin! İşte yaratıcılığı körelten ve insanların tek tipleşmesine neden olan en önemli ayrıntı. Bir fikri aklınıza geldiği anda saçma bulur ya da paylaşmaya çekinirseniz asla üretemezsiniz. Aklınıza gelen ilk fikir belki gerçekten mükemmel olmayabilir ama üzerinde düşünerek veya fikir olarak sunularak birçok alternatif yeni fikir üretilebilir.
Yeni bir tasarım ortaya çıkarmak ve kreatif bir şeyleri müşterilerinize sunmak istiyorsanız: Unutmayın ki mutlaka yaratıcılığınızı tetiklemelisiniz. Derin bir nefes alıp nerede körelmeye başladığınızı gözden geçirin. Böylelikle ilk önce hayatınızda neyi değiştirmeniz gerektiğini fark edeceksiniz…

Bilginin daha ulaşılabilir olduğu günümüz teknolojisinde kuaförlüğün dijital ortamdaki haber kaynağı hairist.com.tr’nin resmi

 mobil uygulaması Android ve IOS işletim sistemli akıllı telefonlarda!  

İndirmek için tıklayın:   

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobiroller.mobi9450942228

 

https://itunes.apple.com/tr/app/hairist/id982145975