Wella el değiştirdi!

KKR, COTY PROFESSIONAL BEAUTY’NİN ÇOĞUNLUK HİSSESİNE SAHİP OLACAK!

Coty ve KKR arasında KKR’nin Professional Beauty and Retail Hair (Profesyonel Güzellik ve Perakende Saç) şirketlerinin , değeri 4,3 milyon dolar olarak öngörülen çoğunluk hissesine sahip olması için bir ön sözleşme imzalandı

Coty’nin Professional Beauty ve Perakende Saç şirketleri Wella Professionals, Clairol, OPI ve ghd markalarını (Wella ile birlikte) kapsıyor.

Ön sözleşme şartları gereğince Coty,“Wella” ve onun profesyonel markalardan oluşan portföyü ile KKR’nin yüzde 60 hissesine, Coty’ninde kalan %40 hisseye sahip olacağı bağımsız bir şirket kuracak. Coty, Brezilya’da bulunan perakende güzellik şirketinin tamamının sahibi olmaya devam edecek. 

Coty Professional Beauty Başkanı Sylvie Moreau, yaptığı açıklamada; “Bu duyuruyu yapmaktan heyecan duyuyoruz. KKR, değer yaratma konusunda örnek bir başarıya sahip olan, dünyanın önde gelen yatırım firmalarından biri. Profesyonel güzellik ürünleri pazarında en güçlü marka portföylerine sahip bir pazar lideri olarak, bu ortaklığın ‘Wella’ için; iş yaptığımız insanlar ve markalarımız için yeni fırsatlara kapı açacağına inanıyoruz” diye konuştu.

KKR, 43 yıllık yatırım deneyimiyle global özel sermaye modelinin öncülüğünü yapıyor. Firma, markalı tüketici ürünleri şirketlerine yaptığı yatırımlarla uzun bir geçmişe sahip. Portföyü yıllık gelirleri 157 milyar doları aşan 109 şirketten oluşurken, 637.500 kişiye istihdam sağlıyor. Tüm kıtalara yayılan global ayak izi ve kapsamlı yerel ağlarıyla, KKR global şirketleri destekleme konusunda kendini kanıtlamış bir beceriye sahip.

KKR EMEA Ortağı ve Başkanı Johannes Huth ise şunları söyledi: “Benzeri görülmemiş bu belirsizlik sürecinde destek vermek, bu süreçten daha güçlü ve çevik bir şirket olarak çıkması için Coty’e yatırım yapmak üzere bu ortaklığı oluşturmaktan ve işbirliğiyle büyümeyi sağlayacak fırsatlar gördüğümüz profesyonel saç pazarında güçlü marka portföyleri ile bir pazar lideri olan Wella’nın çoğunluk hisselerini almaktan dolayı heyecanlıyız. Uzun süreli, değer yaratan stratejik bir ortaklık için çalışmayı iple çekiyoruz.

Sylvie Moreau ise; “Wella Professionals 140. Yaşına girerken Wella’nın tekrardan bağımsız bir şirket olarak yola devam etmesinden dolayı gururluyum. KKR ortaklığının insanlarımız ve markalarımız için parlak ve başarılı bir gelecek getireceğine inancım tam” dedi.

Sözleşmenin Mayıs sonunda imzalanacağı açıklandı. Coty Profesyonal ve Perakende saç markalarını  2016 yılında Procter & Gamble’dan satın almıştı.

Önerilenler

Benzer İçerikler