fbpx

Ventoso Professionals’dan ‘Yeni’ Flexy Universal Katlanabilir Silikon Difüzör

Difüzör (Vigo) saç kurutma makineleri/fön makinelerinin ucunda kullanılan başlıklardan biridir. Saçınızı ısıya direk maruz kalmadan kurutur.

Sıcak havanın belli bir alana değil, tüm saça ulaşmasına yardımcı olur. Hava akışını yavaşlatarak, buklelerin bozulmadan doğal görünümlü ve parlak görünmesini sağlar. Kıvırcık saçlıların vazgeçilmezlerinden olan difüzörü, sadece bukleler için değil dalgalı saçlara hacim kazandırmak ve doğal dalgasını belirginleştirmek için de kullanabilirsiniz.

Pek çok saç kurutma ve fön makinesine uyumlu, Katlanabilir Pratik Taşınabilir Difüzör!

Her cihazın kendine özel difüzörü bulanabildiği gibi pek çok cihaza uyumlu universal difüzörler de vardır. Ventoso Flexy Difüzör silikon esnek yapısıyla pek çok saç kurutma/fön makinelerine uyum sağlar. Katlanabilir özelliği sayesinde az yer kaplar ve seyahatlerde kullanım avantajı sağlar.

 

Doğru Difüzör Kullanımı İçin Bilgiler…

Saçınızı yıkayın ve saçlarınızı önce havlu ile nemi kalacak şekilde nazik hareketlerle kurulayın.

Saçınızın buklelerini belirginleştirecek bir köpük kullanırsanız daha etkili olacaktır.

Bazıları difüzör kullanmadan önce doğal kıvrımları ortaya çıkartmak için ‘tara ve salla’ yöntemi önerir. Saçınızı biri önde ikişer tanesi de kenarlarda olmak üzere beş bölgeye ayırın. Kuaförünüzün önereceği durulanmayan saç kremini ve diğer saç bakım ürünlerini tüm bölgelere uygulayın. Bir bölgeyi bitirdiğinizde o tutam saçı ucundan tutarak sallayın ki doğal dalgalar şekil alabilsin.

Difüzör ile saçınızı kurutmaya başlayın. 

Difüzörü saç kurutma/fön makinenizin ucuna takın. Her zaman düşük veya orta ısıda işe başlayın.

  • Başlarken başınızı bir yana doğru eğin. Difüzörü alıp saç diplerine doğru yerleştirin. Saç dipleri kuruyana kadar orada tutun.
  • Başınıza yakın yerlerde saçınızı kuruturken dairesel hareketler yapın. Saçlarınıza kibarca masaj yapmak için difüzörün dişlerini kullanabilirsiniz ki bu işlem saçlarınıza hacim katarken doğal kıvrımlarınızı ortaya çıkartır.

Saçın uçlarına doğru ilerleyin. 

Difüzörle saçlarınıza masaj yapmaya devam edin; saçlar uçlarına kadar kuruyana kadar dairesel hareketler yapın. Difüzörü kullanarak saç uçlarına inerken dalgalara baskı yapın. Bu saçlarınızın doğal şeklini korurken saçınıza hacim katar.

Aklınızda olsun: 

  • Saçlarınız kıvırcıksa difüzörü daha farklı şekilde kullanmalısınız. Birçok kıvırcık saçlı kadın saç diplerini kuruttuktan sonra bırakmanın daha yararlı olduğunu fark etmişlerdir. Difüzörün doğal kıvırcık saçlarınızı elektriklendirdiğini düşünüyorsanız saçlarınızın uçlarını kendiliğinden kurumaya bırakın. Bunun daha iyi bir yöntem olup olmadığını deneyiniz.
  • Saçınızı difüzör ile kuruturken ellerinizi kullanmayın. Dokunmak saçlarınızı elektriklendirir ve doğal kıvrımları kaybetmenize yol açar. Sadece difüzör ile saç kurutmak çok uzun zaman alacakmış gibi görünebilir ancak ellerinizi saça değdirmemeniz daha iyi sonuçlara sebep olur.

İşlem sonrası saç ürünleri kullanın. 

Saçınız kuruduktan sonra işlem sonrası ürünler kullanmayı düşünebilirsiniz. Fazla ısı saça zarar verebilir. Saç spreyi, saç kremi ya da diğer ürünler size yardımcı olur.

  • Saçınız kuruduktan sonra nazikçe saç spreyi sıkın. Bu saçınızın şeklini tüm gün korumasına yardımcı olur.
  • Saçınız kuruduktan sonra sert ya da soluk görünüyorsa bunu yenmek için kullanabileceğiniz birçok ürün var. Saç kremi ya da parlaklık verici serumları düşünebilirsiniz ve bunları uzman kuaförlerden temin edebilirsiniz. Krem ya da serumun birazını elinize alıp saçınıza uygulayın. Saçınızı at kuyruğu yaparmışçasına ellerinizi saçların arkasına doğru çekin ve saç uçlarına ulaşana kadar devam edin.

Uzman Kuaförlerin Görüşleri

Mahmut Ebil / Ebil Kuaför: Hep hayran olmuşumdur uçaklardaki yerleşim planları ve ufak hacimlere sığdırdıkları işlevsel materyallere. Küçücük metrekarelerdeki büyük fonksiyonlar, hayatımızı ne kadar da kolaylaştırır. Hem ihtiyacımız vardır, hem yerimiz yoktur. Ventoso Flexy Katlanabilir Universal Silikon Difüzörü görünce bayıldım. Hem biz kuaförler için hem buna ihtiyacı olan kadınlar için. Çekimlere giderken, gelin saçı taramaya ya da dışarıdaki servislerimizde, büyük hacim kaplayan bu aparat küçülmüş ama daha işlevsel olmuş. Artık fön makinesi değişikliğinde uyum sorunu yaşamayacağız. Müşterilerimizin evindeki bütün fönlere uyum sağlaması ve valizlerinde yer kaplamaması. Tek kelimeyle muhteşem bir ürün. Teşekkürler Ventoso.

Doğan Kopal / MM Bahçeçik Kuaför: Ventoso Flexy Katlanabilir Silikon Difüzör ile doğal görünümlü, parlak, kalıcı buklelere ulaşmanız çok kolay. Katlanabilir özelliği ile müşterilerimizin de yanında taşıyabileceği çok pratik ve doğal görünüm sağlayan bir kurutma aparatı. Bu aparat sayesinde dalgalı saçları çok rahat şekillendirebiliyoruz.

Çok kolay bir kullanıma sahip. Ventoso fön serilerinin uçlarına takılarak, kolay bir kurutma sağlayabiliyoruz. Bu aparatın en büyük özelliği saçınızı kurutmaya başladığınız zaman elinizle herhangi bir müdahale etmenize gerek yok. Aparat saçlarınızın daha doğal görünümle kurumasının sağlıyor. Bu da kullanış şeklini çok kolaylaştırıyor. Bu da büyük bir avantaj. Müşterilerin kendisi kullanabilmesi için çok önemli bir şey.

İsmet Özdemir / Yıldırım Özdemir Bebek: Yeni Ventoso Flexy Universal Katlanabilir Silikon Difüzör ile tanışmamız çok güzel oldu. Hem estetk olarak güzel, hem kullanım olarak iyi. Müşteriler bavuluna koymak istediğinde rahatlıkla koyabiliyor. Çoğu difüzörün dişleri kırılıyordu. Flexy difüzörde bu ortadan kalktı. Fönü taktığımızda üfleme dağılımı çok iyi. En önemli kısmı bu, çünkü balyajlarda bile kullandığımızda ısıyı çok iyi bir şekilde saça iletiyor. İşimizi hızlandırıyor diyebiliriz.

Genelde yurt dışından malzeme alıyorduk, artık burada da ürünleri bulabiliyoruz en önemli kısımlarından biri de bu. Çünkü yurt dışına gidip almamıza gerek kalmıyor. Ventoso’ya teşekkür ederiz.

 

Ventoso Professionals’dan ‘Yeni’ Flexy Universal Katlanabilir Silikon Difüzör

Ürüne gitmek için tıklayın!

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz