fbpx

Ünlülerin Saç Bakım Sırları

Siz de merak ediyorsunuz değil mi? Normal faniler olarak fön, maşa ve düzleştiricilerle saçımıza istediğimiz şekli vermek için saatler harcarken ünlü yıldızlar nasıl oluyor da hem objektifler ve kamera karşısında hem de sokakta zahmetsizce yapılmış gibi duran ışıl ışıl, kusursuz saçlarla boy gösterebiliyorlar? Üstelik birkaç ayda bir renk değişikliğine gittikleri saçları, sıkça kimyasal işleme maruz kalmasına rağmen! Saçları hiçbir durumda hasar gördüğüne dair bir emare göstermiyor. Peki, bunu nasıl başarıyorlar? Ünlülerin saç bakım sırları neler?

Ünlülerin saçları gibi sağlıklı, ışıl ışıl parlayan saçlara sahip olmak için uygulamanız gerekenleri, Hollywood yıldızlarının kuaförlerinin tavsiyelerine kulak vererek sizin için derledik.

Bağ Yapıcı Bakımlarla Saçınızı Güçlendirin

ünlülerin saç bakım sırları

Saçınız boyalıysa ya da aşırı kuru ve kırılgansa, biraz ışıltı kazandırmak için yoğun bir işleme ihtiyacı olabilir. Saç renginizi sürekli değiştirdiğinizde, saçın görünen renginin altında başka katmanlar ve ciddi hasar olur.

Genellikle filmler için, oyuncuların saçları bazen bir renkten diğerine döndürülür. Saçın yeniden güçlenmesi için düzenli bakımlarla desteklenmesi gerekir. Burada da  da devreye bağ yapıcı bakımlar girer. Bu bakımlar, saçın sadece rengi daha iyi tutmasına imkan vermekle kalmaz, aynı zamanda saçın formunun korunmasına da yardımcı olur. Saç kalın telli ve kıvırcık olduğunda, bağ yapıcı bir bakım saçı güçlendirip yeniden yapılandırarak yoğunluk kazandırır ve yumuşatır. 

Bağ Yapıcı Bakım Ürünleri için tıklayın

Doğal Buklelerinizi Doğru Bakımlarla Besleyin 

Modanın her alanında doğallığın zirve yaptığı son yıllarda doğal buklelerinizi ve saç dokunuzu kabullenmek her zamankinden daha da popüler hale geldi. Doğal buklelerinizin sertliğini yitirmesi, daha kolay kontrol edilir hale gelmesi ve daha güzel görünmesi için mutlaka kuaförünüz tarafından gerçekleştirilen yumuşatıcı bakımlara başvurmalısınız. Kıvırcık saçlar için en uygun ürünlerden biri de süt serumları. Süt bakımları bukleleri tutar ve saçı nemlendirir. Saç diplerini yağlandırmadan saça yoğunluk kazandırmak için kusursuzdur. 

Süt Bakım Ürünleri için tıklayın

Tüm Saça Aynı Şekillendirici Ürünü Uygulamayın

ünlülerin saç bakım sırları
Eugene Souleiman, Instagram @eugenesouleiman

Büyük bir eforla şekillendirdiğiniz saçlarınızın şeklini aynı şekilde uzun süre koruyabilmesi için saç ürünlerini saçta farklı katmanlarla uygulamanız gerekir. Bu, çoğunlukla gözden kaçırılan önemli bir detaydır. Çoğumuz şekillendirici olarak tek bir ürün kullanır, istediğimiz sonucu alamadığımız için şaşırırız. Halbuki, saçımızın farklı bölgelerinde farklı şekillendirme ürünleri kullanmanız gerekir. Podyumda salınan topmodellerin saçlarının olağanüstü görünmesinin altında biraz da bu detay yatıyor. Çünkü saçımızın her yeri aynı değildir. Örneğin, saç dipleri genellikle daha düz olan genç, taze saçlardır ve aşağı doğru hareket ettikçe çok daha fazla doku elde edersiniz. Köpük, hacim sağlamak için diplerden orta uzunluklara kadar idealdir, ancak uçları hafif ve dökümlü tutmak için bu kısımda hafif bir ürün kullanmalısınız.

Renk Koruyucu Pigment Bakımlarını İhmal Etmeyin 

Boyalı saçlar özel ihtimam gerektirir. Sarının tereyağ rengini korumasını, esmerin sıcak, gri saçların gümüşi ve kızılın ateşli görünmesini sağlamanın imkansız bir iş olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Ama saç renginizi ilk boyandığı şekliyle korumanın güç olduğunu düşünen bir tek siz değilsiniz. Özellikle ünlüler bu zorlukla mücadelenin ne demek olduğunu iyi biliyor. Ünlülerin saç renginin ilk boyandığı andaki gibi görünmesini sağlamak için saçlarının genellikle her üç ila dört haftada bir yeniden renklendirilmesi gerekir. Bu durumlarda rengi korumaya destek olan en önemli bakımlardan biri de pigment desteği sağlayan ürünlerdir. Mor şampuan, mor saç kremi ve mor maske bakımlarından tonlama güçlendiricilere kadar renk korumayı destekleyen tüm ürünlerle evde harikalar yaratabilirsiniz.

Renk Koruyucu Pigment Bakımları için tıklayın

Gördüğünüz gibi, ünlülerin saç bakım sırları o kadar da büyük bir gizem değil. Biraz bütçe ayırarak evde kendi başınıza da muhteşem görünen saçlara sahip olabilirsiniz.

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz