Twitter’da trend topic olan konu hakkında kuaförler neler söylüyor?

0

Ben dümdüz…

Geçtiğimiz günlerde Twitter’de topic olan konuda farklı meslek dallarından insanlar “ben dümdüz bir…. “ diye başlayan cümleler kurup meslekleri hakkında bilinmesi gerekenleri anlattılar…

İşte o cümlelerden bazılarını sizinle paylaşıyoruz…

  • Bende dümdüz bir bilgisayar mühendisiyim, bu demek değilki unuttuğunuz her şifreyi kırayım, Her sisteme gireyim, tamam diğer meslek gruplarından biraz havalı ancak, sihirbaz değiliz
  • Ben düz bir psikoloğum ve şunların bilinmesini isterim:Psikologlar ilaç yazmaz. Gittim bir işe yaramadı demek yerine terapinize devam edin. Zira sihirli değneğimiz yok. Psikolojikman diye bir kelime yok. Yaşam koçlarından uzak durun.
  • Ben düz bir hayvan hakları savunucusuyum ve siz veteriner hekimlerden isteğim (hedef değilsiniz sizi tanımıyorum nezdinizde tüm hekimler) sokak hayvanı getirdiğimiz zaman insaflı davranın. Okuduğunuz yıllara saygım sonsuz ama ülke şartlarında çaresiziz.
  • Ben düz bir Mali Müşavirim ve şunları bilin isterim. Henüz kurmadığınız işletmeniz için” ne kadar yıllık vergi öderim “demeyin. Her fırsatta tazminatını hesaplatmayın. Sen de hep oturuyon, ne güzel! demeyin. Hayır! Bütün yeğenlerinizi stajyer olarak alamam.
  • Ben düz bir galericiyim ve şu cümlelerle bilinmeyi isterim:Her galerici aynı değildir. Haramı helali bilen çok galerici vardır. Müşteri memnuniyeti ilkemdir. Hiç bir müşterime tek seferlik ticaret gözüyle bakmam. Satıştan önemlisi satış sonrası Allah razı olsun dedirtebilmektir.
  • Ben düz bir hemşireyim ve şu cümlelerle bilinmeyi isterim. Serum setine kan gelen kimse ölmez. Hasta yakınlarının tansiyonunun ölçülmesi hemşirenin inisiyatifidir. Damaryolu hemşirenin hissettiği damardan açılır. Çağrı zili sadece acil durumlarda kullanılır.
  • Ben düz bir matematik öğretmeniyim.Çocuğunuz düşündüğünüz kadar zeki olmayabilir.Evde çok çalışması bişeyleri değiştirmeyebilir.Herkes çok çalışsa da tıp kazanamaz.Herkes üniversite kazanmak zorunda değil.
  • Ben düz bir psikoloji öğrencisiyim ve şu cümlelerle bilinmeyi isterim. Mezun olunca “deli doktoru” olmuyoruz. Mezun olunca ilk “hastamız” siz olmayacaksınız. Sizlerle tanışınca ya da zaman geçirince sizi analiz etmiyoruz. İlaç yazmıyoruz. Eğitim hayatımız Freud’dan ibaret değil
  • Ben düz bir aile danışmanıyım ve şu cümlelerle bilinmeyi isterim:Çoğu sorunun kaynağı iletişimsizliktir. Çocuklar anne ve babasını taklit ederek öğrenir. Televizyon, tablet ve telefon aileyi birbirinden uzaklaştıran aletlerdir. Dizi İzlemeyin, sohbet edin.

Peki kuaförler ne söylüyor?

@cglrcckk Bende şunların bilinmesini isterim; saçı kurutmayan boya diye bir şey yoktur. Kesen kişinin elinin uğuruyla saç hızlı uzamaz. Hiç bir şampuan, maske, krem bir saçı 0.01 mm dahi fazla uzatamaz sadece sağlığını destekleyebilir. Her renk kesim size göre değildir, Gösterdiğiniz resimdeki platin saç binlerce voltluk spotlar altında göründüğü kadar sağlıklı ve parlak değil, o resimdeki saçta ortalama yüzellik iki tane shop var, Saçı boyamayı bırakın boya kasesinin önünden geçtiğiniz an saçınız daha kuru hale gelecek ve bakımla desteklenmezse sürekli kırılacak. Gösterdiğiniz Holywood yıldızının saçına haftada onüç kere bakım yapılıyor olabilir ve bu yüzden sizinki onun kadar canlı görünmüyor olabilir.

@hasandemm Ben düz bir kuaförüm işte

@muybienhair art Ben dümdüz bir kuaförüm şunun bilinmesini isterim ki biz müşterilerimizi veli nimet biliriz fakat gereksiz ve haksız kaprislerle trip atan müşteri veli nimet değil rezil olur sadece siz değil, bizde oldukça seçiciyiz. By mustafa uzun hair stylist

@hairstylist_ozgur Ben düz bir kuaförüm; kuaförlük vizyonu olan bir iştir. Kuaförlük yaratıcılıktır. Kuaförlük insan ilişkiliği geliştirir. Kuaförlük dünya trendlerini tanımaktır. Kuaför çok özeldir.

@rozz_kuafor Ben düz bir kuaförüm; senin kişisel sorunlarını dinlemek zorunda değilim, sana ayrıcalıklı davranmak zorunda değilim , saçına uygun olmayacak bir işlemi yapmak zorunda değilim.

@esmerbalayage Misafirlerin saçları hasta olunca doktoru, duygusal dönemlerinde terapisti, saçları renklenince ressamı, evlenirken nikahta kız tarafı, yaşlanınca anıları olan tek meslektir kuaförlük.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin.
Lütfen isminizi buraya yazın.