Türkiye’nin İlk Dijital Kuaförlük Yarışması HAIRiST ONLINE ‘da

AYIN KUAFÖRÜ YARIŞMASI

​Hayatımızın merkezine yerleşen ve her geçen gün etkisini arttıran dijital dünyanın büyülü dünyasında kuaförler kesim, renklendirme, topuz ve şekillendirme kategorilerinde yeteneklerini yarıştıracaklar.

HAIRiST ONLINE’ın “Sizden Gelenler”  bölümüne yüklenecek fotoğraflar arasından, Ekim ayından itibaren her ay kesim, renklendirme, topuz ve şekillendirme kategorilerinden 1.’ler seçkin jüri üyeleri tarafından seçilecek.

Katılan yarışmacıların çalışmaları HAIRiST Facebook sayfasında ve Instagram hesabında albüm olarak ve kolaj şeklinde paylaşılacak. 6 ay sürecek yarışmada dört kategoride toplam 24 birinci “HAIRiST Etkinliği”ne bilet kazanacak

İlki 01.10.2014 tarihinde başlayacak olan yarışma 01.04.2015 tarihine kadar devam edecektir ve sadece bayan kuaförlüğü alanında, T.C.sınırları içinde salonda yapılan gerçek saçlarla olmak kaydıyla düzenlenmektedir.

Aveda, Davines, Eczacıbaşı-Schwarzkopf, Estetica Dergisi, Goldwell, Kariyer Eğitim Kurumları, Kasho Makas, L'Oréal Professionnel, Matrix Professional, Matsuzaki Makas, Pivot Point, Revlon Professional, Sebastian Professional, Ventoso Profesyonel Fön Makineleri ve Wella Professionals’ın desteklediği,  sınır tanımayan yaratıcı fikirlerin ve fark yaratan tekniklerin yarışacağı HAIRiST ONLINE Kuaförlük Yarışması birincilerine her ay olmak üzere:

1-Birincilere HAIRiST 2015 Etkinlik bileti (1 adet)

2-Birincilere destekleyen markaların farklı sayılardaki hediye ürünleri

(destek veren her markanın farklı sayılarda ve çeşitte ürünlerinden oluşan ürün hediye paketi ve Pivot Point Sculpure Eğitim Kitabı)

Ayrıca Ekim, Aralık, Şubat ayı Kesim Kategorisi birincisine Kasho Makas, Kasım,Şubat ve Mart ayı kesim birincisine Matsuzaki Makas 

Salonlarına ise:

1-Ventoso Profesyonel Fön Makinesi(1 adet)

2- hairist.com.tr Salon Bul bölümünde ücretsiz olarak 1 ay sponsorlu salon olarak yer alacak.

3-Destekleyen markaların ürünleri hediye edilecektir. (destek veren her markanın farklı sayılarda ve çeşitte ürünlerinden oluşan ürün hediye paketi)

Yarışmada "Birincilik" dışında derece ve ödül bulunmamaktadır.

HAIRiST ONLINE Kuaförlük Yarışması Katılım Koşulları

1-HAIRiST Sizden Gelenler bölümüne yüklenen fotoğraflar yarışmacının çalıştığı veya sahibi olduğu salonda kendi yaptığı saç tasarımına ait fotoğraf olmalıdır.

2-Fotoğrafı çekilen kişiden izin alınmadığının tespit edilmesi veya fotoğrafı çekilen kişinin fotoğrafın kaldırılmasını talep etmesi durumunda yarışmacı diskalifiye edilir. Kazanmış olsa dahi yarışma kurallarına aykırı katılım olduğu için diskalifiye edildiği duyurulur. Organizasyon şirketinin buna ilişkin diğer tüm yasal hakları saklıdır. Pupet veya eğitim kafası adı verilen cansız mankenler üzerinde yapılan çalışmalar değerlendirmeye alınmaz.

3-Fotoğrafta saçın yapıldığı kişi dışında kimse ve ürün yer almamalı, fotoğraflar çalışmayı en iyi şekilde yansıtacak fotoğraf olmalıdır. Saç tasarımının farklı açılardan görülmesini sağlayan dört karenin bir arada olduğu kolaj fotoğraflar kullanılması tercih sebebidir. Fotoğrafta yapılan saç tasarımından ziyade yapan kişiyi gösteren fotoğraflar sistemden kaldırılacaktır.

4-Başkasına ait fotoğrafın kullanımından ve kişilerin izni olmadan kullanımdan kaynaklanan telif ve manevi haklara ilişkin tüm yasal sorumluluk fotoğrafı yükleyen kişiye aittir. Başka yarışmalarda dereceye girmiş olan fotoğraflar tespiti halinde değerlendirmeye alınmayacaktır.

5-Yarışmaya katılmak amacıyla profesyonel manken ve fotoğrafçı kullanılamaz.Sadece salonda yapılan saçlar olmalıdır. Aksi durumu tespit edilenler diskalifiye edilir. Bu nedenle fotoğraf çekimine özen göstermeniz önerilir.

6- www.hairist.com.tr adresinde salon kaydının bulunması veya salon kaydının yapılması zorunluluktur.

7-Kategoride en az 5 farklı yarışmacının olması o kategoride yarışma yapılabilmesi için gereklidir. Sosyal medyada yapılan yorumlar, değerlendirmeler veya beğenilerin "jürinin kararına veya değerlendirmesine etkisi veya katkısı" yoktur.

8- Yarışma ilgili ayın birinci günü saat 00:01’de başlar. Son başvuru tarihi HAIRiST Facebook, Twitter ve Instagram sayfalarında, yarışma sonuçları ise  www.hairist.com.tr  www.facebook.com/hairevent, twitter.com/HAIRiSTTR  

ve http://instagram.com/hair_ist,  adreslerinde duyurulur. Kazananların ödülleri takip eden ay içinde kargo ile gönderilir imza karşılığında teslim edilir.

9-Kazanılan ödül başkasına devredilemez ve/veya ödüllerin nakit karşılığı talep edilemez. Ödüller içerisinden sadece "HAIRiST Etkinliğine Giriş Bileti" yarışmayı birden fazla kez kazanan kişiye bir kez daha verilmez.

10-Organizasyon şirketinin, herhangi bir yarışmacının haksız yollardan ödül kazandığını tespit etmesi durumunda, ilgili yarışmacının kazandığı ödülü hiçbir uyarı yapmaksızın iptal etme ve bir sonraki yarışmaya katılmasını engelleme hakkını diğer tüm yasal haklarıyla birlikte saklı tutar.Organizasyon şirketinin yarışmayı istediği zaman neden belirtmeksizin iptal etme veya erteleme hakkı saklıdır.

11-Yarışmacılar salonlarında kendi yaptıkları saç tasarımlarıyla katılmalıdır. Yarışmaya katılabilmek için 18 yaşından gün almış olmak şartı vardır.

12-Yarışmaya katılan herkes, yarışma şartlarını peşinen kabul etmiş sayılır.

Jüri:

Mesleki tecrübesi ve mesleki-kişisel saygınlığı ile örnek gösterilen kuaförlerden oluşan jüri heyeti tarafından değerlendirme yapılır. Jüri heyetinde marka temsilcileri ve/veya gazeteciler, fotoğraf sanatçıları da bulunabilir. Jürinin kararı nihaidir; itiraz edilemez ve değiştirilemez. Jüri üyelerine ve yarışmaya yönelik itham, kötü söz veya ifadelere karşı maddi-manevi tüm yasal haklarımız saklıdır.

Nasıl katılacaksınız

1-Öncelikle www.hairist.com.tr adresine girerek üye olacaksınız ve salon kaydınızı yapacaksınız.

2-Salonda tasarımını yaptığınız saçı paylaşmak için saçı yapılan ve fotoğrafı çekilen kişiden izin aldıktan sonra fotoğrafı çekerek http://www.hairist.com.tr/index.php?page=sizdenGelenler adresine katılmak istediğiniz kategoriyi de seçerek yükleyeceksiniz.

3-Yükleme sırasında sayfada yer alan “yarışmaya katılmak istiyorum” kutusunu işaretleyeceksiniz.

4-Bir yarışmacı birden fazla fotoğrafla yarışmaya katılabilir.

5-Yarışmaya katılan kişi yarışma kurallarının tamamını kabul etmiş sayılır. Yarışmanın sonuçlarına ilişkin olarak yarışmayı karalayıcı, açıklanmış olan jüri üyelerini küçük düşürücü ve benzeri uygun olmayan durumlara ilişkin olarak organizasyon şirketinin maddi-manevi tüm yasal hakları saklıdır.

6-Yarışma kuralları ve içeriği bu sayfada yayınlanmış, farklı mecralarda duyurulmuş ve zaman zaman güncellenmiş olabilir. Bu sayfayı ziyaret ederek yarışma kurallarını güncel olarak izlemeniz tavsiye edilir.

 

Sık sorulan sorular:

1-Her kategoriden katılabilir miyim?

Evet istediğiniz kategoriden istediğiniz kadar fotoğrafla katılabilirsiniz.

2-İstediğim kadar fotoğraf yükleyebilir miyim?

Evet istediğiniz kadar fotoğrafla katılabilirsiniz.

3-Aynı salondan kaç kişi katılabilir?

Sınırlama bulunmamaktadır. Sadece 18 yaş sınırı bulunmaktadır. Yarışmanın düzenlendiği tarih itibarıyle 18 yaşın altında olanlar katılamaz, katılsalar bile ödülleri verilmez ve diskalifiye edilerek haksız katılım yaptığı duyurulur.

4-Salon sahipleri katılabilir mi?

Evet , kuaför salonu olan veya kuaför salonunda çalışan ve T.C. sınırları içinde yaşayan/çalışan kuaförler katılabilir. 

5-Jüri nasıl değerlendirecek?

Genel görünüm, teknik görünüm ve tasarımın bütünlüğü ile uyum açılarından değerlendirecek ve 10 üzerinden puanlama yaparak oy verecek. Jüri sonuçlarına itiraz hakkı bulunmamaktadır. Yarışmaya tüm şartları kabul ederek katılmış olacaksınız.

6-Başkasına ait fotoğraflar katılabilir miyim?

Hayır, tespit edilmesi halinde yasal haklarımızı kullanabileceğimiz yarışma şartlarında yer almaktadır.

7-Fotoğrafları kullanmak için izin almalı mıyım?

Evet fotoğrafını çektiğiniz kişiden izin alarak yüklemelisiniz. Buna ilişkin tüm maddi-manevi sorumluluk size aittir ve gerektiğinde size rücu edilir.

7-Başka bir yarışmaya katılıp dereceye girdiğim fotoğrafla katılabilir miyim?

Etik olarak böyle bir fotoğrafla katılmanız doğru olmaz. Farklı bir yarışmada dereceye girmiş olan çalışmayı farklı bir jürinin değerlendirmesine sunulmasını onaylamıyoruz. Tespiti halinde ilgili fotoğrafın değerlendirmeye alınmayacağını belirtmek isteriz.

7-Yurtdışında yaşıyorum. Yarışmaya katılabilir miyim?

Maalesef katılamıyorsunuz. Yarışmaya katılabilmek için T.C. sınırları içinde faaliyet gösteren bir salon sahibi olmanız veya böyle bir salonda çalışıyor olmanız gereklidir.

Nelere dikkat etmelisiniz?

Hazırladığınız saçların müşterinizi ve sizi mutlu ettiğinden emin misiniz?

Fotoğraf çekmek için izin istediniz mi?

Salon kaydınızı girdiniz mi?

Çektiğiniz fotoğraf yaptığınız saçın kalitesini en iyi şekilde yansıtıyor mu?

Jüri siz olsaydınız etkilenir miydiniz?

Bu ayın yarışmasında kazanamazsanız bir sonraki ayın yarışmasına hazır mısınız?

                                                

 

Bu yarışma T.C.Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü 29.09.2014 tarih ve 40453693-255.05.02/3018-7724 sayılı yazısı gereği kapsam dışıdır.

Son Revizyon Tarihi: 1 Aralık 2014