fbpx

Kusursuz Toplanmış Saçlar ve Topuz İçin İpuçları

Bir davete katılmadan ya da bir düğüne gitmeden önce mutlaka kuaför salonunu ziyaret eden çoğu kadın, genellikle kusursuz bir şekilde toplanmış saçlar ya da bir topuz ister. Gelinlerin ise en hassas olduğu konu ise saçlarının gece boyu kalıcılığını ve kusursuz görünümünü sürdürebilmesidir. Uzun süre kalıcılığını koruyan topuz ve toplu saçların sırrı da iyi bir baz oluşturmaktır. Bu saçlar için müşteri salona gelip koltuğunuza oturmadan önce internette görüntülü bir danışmanlık yapmanızda fayda var. Bu, hem onun ne istediğini netleştirmenize -dolayısıyla da müşterinizi memnun etmeyen sonuçları baştan engellemenize- hem de zamandan kazanmanıza imkan verir.

topuz
Instagram @mdkuaforofficial

Kusursuz Toplu Saçlar ve Topuz İçin Hazırlık

  • İşe diplerde ve ortalarda Kerastase Densify Volumizer kullanarak başlayın. Kuru saça bir seferde iki veya üç bölüm halinde uygulayın ve saçı parmaklarınızla veya fırçayla sürekli hareket ettirierek fönleyin. Ürünü fönden önce bir çırpıda tüm başa uygulamak güçtür, çünkü föne başlamadan kurumaya ve sertleşmeye başlar. En iyisi bölümler halinde uygulamaktır.
  • Saçın yüksekliğini vermek için bir fırça yardımıyla ya da parmaklarınızla dipteki saçları kaldırın veya ürünü fönle kuruturken saçın gideceği yöne doğru yönlendirin.
  • Topuz ve toplu saçın olmazsa olmazı tutuştur. Ekstra tutuş ve kontrol sağlamak için bir doku spreyi kullanın. Bu adımların tümü saç tellerini kurutarak hacim ve tutuş sağlar. Daha kuru saç telleri de saçı daha iyi tutar.
topuz
Instagram @mdkuaforofficial
  • Saça çok fazla ürün uygulanmış ve tarakla çalışmak zorlaşmışsa ürünü çözmek, aşırı gözenekli veya kuru uçları yumuşatmak için bir parlaklık spreyi kullanarak saçı yumuşatın. Bitişte kullanıldığında, tüm görünüm oluşturulduktan sonra saça güzel bir parlaklık verir.
  • Çok fazla parlatıcı sprey kullandığınız için saç yağlı görünüyorsa, yağı emmesi için bir kuru şampuan spreyi kullanabilirsiniz.
  • Saçı tamamen hazırladıktan sonra daha fazla yükseklik, hareket ve doku sağlamak için maşa kullanabilirsiniz.
  • Çalışırken saçtaki uçuşmaları en aza indirgemek için saçı parmaklarınızla tarayarak sürekli olarak düzleştirin.
  • Son inatçı uçuşmaları yumuşatmak için az miktarda sprey wax kullanabilirsiniz. Ürünü saça doğrudan püskürtmeyin. Başın üstünü spreyleyip ürünü parmaklarınızı tüm saçta gezdirerek yedirin. Bu, saçtaki uçuşmaları  hafifletirken ciddi bir ek tutuş da sağlayacaktır.

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz