fbpx

TONI&GUY: Başarı Öyküsü

Kategori

 

TONI&GUY CEO'su Toni Mascolo

 

İlk TONI&GUY salonu iki kardeş Toni Mascolo ve Guy tarafından 1963 yılında Clapham Londra’da kuruldu. Daha sonra diğer kardeşleri Bruno ve Anthony de salona ortak oldular.    

 

 1988 yılında TONI&GUY salon zincirlerinin ilki kuruldu. 1990’ların sonlarına doğru 20 ülkede 100’ün üzerinde salon açıldı. TONI&GUY salonlarında  global çapta tüm standartlar profesyonel bir şekilde uygulanıyor. 

 

Her sene TONI&GUY’ın Global Kreatif Direktörü Sacha Mascolo-Tarbuck ve Uluslararası Artistik Takımı, Global Trend Koleksiyonu hazırlıyorlar. Koleksiyonlarda daha çok moda ve popüler kültürün yansımaları ağırlıklı olarak görülüyor.  

 

 

TONI&GUY Global Kreatif Direktörü Sacha Mascolo-Tarbuck 

 

2004 yılında moda ve kuaförlük arasında köprü oluşturan TONI&GUY, Londra Moda Haftası (London Fashion Week)  ve Londra Moda Hafta sonu (London Fashion Weekend)’in sponsoru oldu.  

 

Londra Moda Haftası’nın (London Fashion Week)’in resmi sponsoru olarak TONI&GUY, Giles Deacon, Todd Lynn, Jean-Pierre Braganza, Pam Hogg ve Tata Naka gibi tasarımcılarla çalıştı ve 80 şov yarattı.

 

2008 yılında Toni Mascolo İngiliz Kuaförlük Ödülleri'nde OBE Onur Ödülü gibi onlarca ödül kazandı. 2013 yılında altı kere “Süpermarka” ödülü kazanan TONI&GUY, iki kere “CoolMarka” ödülü aldı. TONI&GUY bu iki kategoride ödül alan ilk kuaförlük markası!

 

 

İngiltere’de 5 bin, diğer ülkelerde 2 bin üzerinde çalışanı olan TONI&GUY’ın 42 ülkede tam 420 salonu ve tüm dünyada 23 akademisi bulunuyor. Akademilerinde ödüllü eğitmenler ile  yüksek stardartta kaliteli bir eğitim veriliyor.

 

 

Dünyada en büyük salon zinciri olan TONI&GUY, yenilikçi kesimler, renklendirmeler, sıradışı stiller ve geniş ürün yelpazesiyle saç bakım ve şekillendirici ürünleri sunarak 4/4'lük bir marka haline geldi! 

 

Önerilenler

Önceki İçerikİz Bırakanlar: Demi Moore
Sonraki İçerikPixie Kesim

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz