fbpx

Tenis Turnuvalardan Moda Tasarımlarına Taşındı

Kategori

Geçtiğimiz yıldan bu yana pandemi birçok tenis turnuvasını askıya alırken, tenis bu defa modaya hakim oldu. Moda sektörünün büyük oyuncuları dikkatlerini bu spora çevirdi. V yakalı kazaklar, gömlek elbiseler, lale etekler ve kanvas spor ayakkabılar gibi sportif, şık ve rahat kıyafetler, şimdi popüler markaların koleksiyonlarını süslüyor.

Maria Sharapova, Venus ve Serena Williams  ve son olarak Naomi Osaka… Kortlardaki farklı giyimleriyle moda sektörünün dikkatini çeken ve yeni moda koleksiyonlarına esin veren ünlü tenisçi kadınlar, şimdi stillerini milyonlarla paylaşıyor.

Genç tenisçilerin ilham verdiği bu trend, dünyanın en popüler moda markaları tarafından farklı tasarımlarla sokağa iniyor.

tenis giyim moda
Zara

20. yüzyılın başında, tenis Amerika’da tam teşekküllü bir spor haline geldiğinde, beyaz giymek zenginliği temsil ediyordu. Zenginler, tenis oynarken beyaz giyerdi; orta sınıf zenginleri taklit etmeyi sevdiğinden, tenis 20. yüzyılda demokratikleştikçe, orta sınıf da bu sporu yaparken beyaz giydi. Bunun sonucunda “tenis beyazı”  diye bir kavram doğdu; bugün birçok kulüp ve turnuvada kıyafet kuralı olmaya devam ediyor. 

Birkaç yıl önce  Serena Williams, karmaşık bir hamilelikten sonra kan pıhtılaşmasını önlemek için kısmen giydiği kedi kıyafeti nedeniyle Fransa Açık’ta eleştirildi. Ardından Sosyal medya  kadın bedeninini denetlenmesine karşı ayağa kalktı. Serena ertesi yıl turnuvaya her zamankinden daha güçlü bir şekilde çıktı: Üzerinde “Anne”, “Tanrıça”, “Kraliçe” ve “Şampiyon” sözcüklerinin yazılı olduğu Off-White marka kıyafeti vardı. 

tenis giyim moda
David Coma

Şimdi, tenisin vazgeçilmezi olan pileli etekler, yakalı gömlekler, tenis ayakkabıları ve hacimli V yakalı kazaklar büyük moda tasarımcılarından perakendenin popüler markalarına, moda kreasyonlarında sıkça karşımıza çıkıyor. 

Zara

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz