Tarih boyunca kadınları güçlendiren kısa saçlar

Kısa saçlar dramatik bir görünüm verir. Yıllar boyu etkilenen zamansız bir saç modeli. 80’ler günümüze bu saç modeli salonlardan hiç eksik olmadı.

“Saçlarını kısa kestiren bir kadın hayatını değiştirmek üzeredir” – Coco Channel

Tarih boyunca şekli nasıl olursa olsun uzun saç, güzelliğin tanımı olarak görülmüştür. Fakat kısa saç, modernizmi, gücü ve özgüveni yansıtır.

1980’lerde kısa saç

80’lerde popüler olan kısa saç modası kariyer odaklı ve feminist kadınlarla ilişkilendirilirdi. Günümüzde de kendini ifade etme biçimi olarak kullanılan kısa saç modanın seyrini değiştiriyor.

Annie Lennox

Geçmişte, androjen saç kesimleri ve daha kısa kesimler, saçlarını tipik olarak erkek sayılan bir tarzda giyinen Grace Jones ve Annie Lennox gibi ünlü popstarlar tarafından kullanıldı. Ancak, bugün Kristen Stewart, Emma Watson ve Rihanna gibi ünlü stil ikonları tarafından da oldukça tercih ediliyor.

Kısa saçları şekillendirme ve uzun süre kullanma

Müşteriler kısa saç konusunda endişeli olabilir. Yüzüne uymayacağını, yakışmayacağını düşünebilir. Bu konu ile ilgili Londra Yılın Kuaförü Philipp Haug: “Kısa saç tamamen şekil ile ilgili. Kısa saça tutkuyla bağlıyım ve herkes için muhteşem bir kısa saç modeli olduğuna inanıyorum.” diyor. “Yüzü çevreleyen saç uzunluğunun, yüz şekline uyacak şekilde kesilmesi önemlidir, ancak gerçekten fark yaratacak şey kaküldür. Daha geniş bir yüzle, kısa bir saç kesimi olan daha uzun asimetrik bir kakül fresh görünebilirken, dar yüzlü bir kişi stile biraz daha genişlik eklemelidir. Dokulu ve iyi bir kesim olduğu sürece, kısa saçlar bile yeniden şekillendirilmeden 8-10 hafta dayanabilir.”

Kristen Stewart

Önerilenler

Benzer İçerikler