Sosyal Medya ve Web’te Öne Çıkmak İçin 7 Öneri

Kategori

Karantina sürecini verimli kullanmak elinizde. Yoğun iş temposundan dolayı bugüne kadar dilediğiniz kadar vakit ayıramadığınız sosyal medya hesaplarınız ve web sitenizle öne çıkmak için 7 öneri:

  1. İlk olarak karantina boyunca üzerinize çöken tembellikten sıyrılmanızı öneriyoruz. Bu dönem daha güçlü olmak ve sosyal ağlarda sürekli varolma zamanı. Hala Instagram’da aktif olmayan var mı? 
  2. En uyumlu çalıştığınız iş arkadaşlarınızla Whatsapp’de hemen çalışma grupları oluşturun; grup içerisinde kesim-renklendirme teknikleri, salonla ilgili yenilikler, gelecek için somut projelerle ilgili fikir alışverişinde bulunun. Onayladığınız yeni fikirleri sosyal medyada müşterilerinizle paylaşın.
  3. Mesleğinizle ilgili yeni fikirler ve güncel gelişmeleri yakalamak için Estetica, HAIRiST gibi sektör yayınlarını takip etmeyi ihmal etmeyin. 
  4. Çocuklarınızdan tavsiye alın. Sektör profesyoneli olmasalar da sosyal medyada kendinizi güncel ve takip edilir kılmanın formülleri açısından sizden daha tecrübeli bir kaynak oldukları kesin.
  5. Zincir salon sahiplerinin Zoom gibi toplu grup görüşmelerine imkan tanıyan uygulamalar üzerinden günlük eğitimler, motivasyon ve yönetim toplantıları düzenlemeleri çok faydalı olacaktır. 
  6. Çalışanlarınız arasında sosyal ve dijital medya konusunda yetenekli biri varsa, hemen onunla neler yapabileceğinizi planlayın. 
  7. Web siteniz varsa onu da ihmal etmeyin. Sosyal ağlar doğrudan ve anında iletişimi mümkün kılsa da web siteniz sizin online vitrininiz. 

Önerilenler

Benzer İçerikler