Sinan Ergün’den kesim tekniği

0
1478

Pivot Point Türkiye Eğitmeni ve Eğitim Koordinatörü Sinan Ergün Pivot Point teknikleriyle çalıştığı adım adım kesim tasarımında son zamanların en çok izlenen dizilerinden PEAKY BLINDERS dizisinin başrol karakteri TOMMY SHELBY’nin saç modelini çalıştı.

Yanlarda ve arkalarda, eşit katli form ve gradüasyon form, üstlerde eşit katlı form ve önlerde uzayan katlı form mevcut.

Profil ve atnalı bölüm ayrımı yapıldı.

Atnalı bölüm çizgisinde 2 cm genişliğinde şapka çizgisi bölümü ayıracak şekilde alt bölümü makineyle 0.3 cm kısalığına diagonal yukarı çıkacak şekilde kesildi. Şapka çizgisi ayırdığı bölümü tarak üstü makas tekniği kullanarak kısalttı.

Üst bölümde bağlantısız bir form kullandı ve amaç kafa yapısının ovalligini ortaya çıkarmak.

Üst bölümde önce 1 cm genişliğinde profil bir ayrım yapıldı, bu parçayı dik açılı tarama yönüyle , kendi çıkışına 90° tarama açısıyla ve paralel parmak tutusuyla üst bölümün klavuzunu oluşturacak şekilde kesildi. Hazırladığı klavuzu önce sol tarafa attı ve yatay ayrımlarla dik tarama yönü kullanarak kendi çıkışına 90° tarama açısı kullanarak hazırladığı klavuza uygun şekilde kesildi. En önlere geldiğinde hafif uzunluk artışı elde etmek için en ön parçayı bir önceki kestiği parçaya doğru çekip kesti. Sağ bölümde de aynı adımları izledi. Ventoso V1 Turbo yardımıyla şekillendirme yaparak bitirdi.

Pivot Point Türkiye Saç kesim, renk ve şekillendirme teknikleri eğitimlerine katılmak için ,

http://www.pivotpoint.com.tr/

https://www.instagram.com/pivotpointturkiye/