“Bardot Shag” Kesim Tekniği (Sam Villa)

Otantik seksapeli ve cesaretiyle 60’ları kasıp kavuran Bridgette Bardot’dan ilham alan “Bardot Shag” kesimi, uzun saçtan ödün vermek istemeyen ve yüz hatlarını konturlama ve hacimle vurgulamak isteyen kadınlar için kusursuz bir seçenek.

Redken’in Global Sanat Elçisi ve eğitim şirketi Sam Villa’nın kurucu ortağı Sam Villa, çok talep gören “Bardot Shag”inin nasıl yaratılacağını paylaştı.

ÖN ÇALIŞMA

Bardot Shag için saçı önce 5 farklı kesite ayırın. Profil görünümünü not edin – yan, üstteki at nalı şeklindeki kesit, orta arka ve ense. Arkadan görünümdeki eğimli ense bölümüne dikkat edin.

Bardot Shag

1. ADIM

Doğru yüksekliği sağlamak için eğimli ense bölümünü tümüyle 90° dikey olarak elinizle başa doğru kaldırın. Kuru Saç Kesme Makası ile saçın doğal yönünde yatay olarak 90 derecelik açıyla kesin.

Bardot Shag

2. ADIM

Doğru bir kılavuz oluşturmak için orta arka bölümü bölün. Tüm sol arka bölümü çapraz olarak 45 derece yükseltin ve 45 derecelik çapraz parmak açısıyla kesin. Saç çizgisi çevresini koruyun. Arka orta bölümde saçın doğal yönünün aksine çalışın.

Bardot Shag

3. ADIM

Sağ orta arka bölümü saçın doğal yönünün aksi yönünde ayarlamak için sağ ön yan alanı dikey olarak tarayın. Şimdi bunu sağ arka alana bağlayın. 45 derece diyagonal olarak (çapraz) yükseltin ve çapraz 45 derece parmak açısıyla kesin.

Sol ön tarafta saçın aksi yönünü ayarlamak için dikey tarayarak aynı işlemi tekrarlayın.

Bardot Shag

4. ADIM

Üstteki at nalı şeklindeki bölümü kesmeden önce wrap-dry kurutma yapın. (Wrap-dry kurutmanın nasıl yapılacağını aşağıdaki videoda görebilirsiniz.) Bardot Shag kesiminin önemli bir püf noktası da bu.

Üstteki at nalı şeklindeki bölümü kesmeden önce wrap-dry kurutma yapın. Bardot Shag kesiminin önemli bir püf noktası da bu.

Profilin görünümüne dikkat edin. Üstteki at nalı bölgesi, altındaki arka orta kısımdan en az 5 cm daha uzun kesilecektir. İki bölüm arasında bağlantı yapmayın. Yumuşak dağınık bir yatay hat oluşturmak için en üstteki at nalı kesiti boyunca yatay bölümlerle, 90 ° dikey yükseklik ve derin nokta kesimi ile çalışın.

Bardot Shag

Önerilenler

Benzer İçerikler