Salonunuzda perakende satışı artırmanın 8 yolu

Alışveriş! Tüm müşterileriniz alışveriş yapıyor. Önemli soru; nereden yaptığı!

Salonunuz müşterileriniz için saç bakım merkezinden daha fazlası olabilir! Salonunuz saç bakım alışverişi için de sizi tercih edebilir. Tabii ki profesyonel olmayan ürünleri kullanan, raflarda zaman harcayan ya da online alışverişi tercih eden müşterileriniz vardır. Ama bunu değiştirebilirsiniz!

  • Size saç konusunda danışan müşterinizle ürün sohbetine başlayın.

Müşterinizin saçı için önemi olan ve saçın ihtiyacı olan şeyleri kapsayan ürünler önermelisiniz. Eğitim bu işin kilit noktası. Eğer müşteriniz kullanacağı ürüne neden ihtiyacı olduğunu ve ürünün neler yapacağını anlarsa, o ürünü alma ihtimali artacaktır.

  • Ürünleri müşterinizde kullanırken mutlaka her ürünün ne kadar önemli olduğundan bahsedin.

Uygulamalı eğitim işin diğer sırrı! Bakım ürünlerinden şekillendirme ürünlerine… Her etki vurgulanmalı.

  • Çeşitlilik sağlayın

Saçın ihtiyacı olan ürünlerin çeşitli olması çok önemli. Fiyat, performans, içerik açısından çeşitlilik sağlamak daha iyi satış yapmanızı, daha iyi hizmet vermenizi ve potansiyel müşteriye daha rahat ulaşmanızı kolaylaştıracaktır.

  • Halihazırdaki müşterilerinizi de unutmayın

Çeşitlilik sağlamak, potansiyel müşteriye ulaşmak elbette önemlidir. Ama sabit müşterilerinizin taleplerini de göz önünde bulundurmalısınız. Ürünlerinizi mutlaka stoklayın.

  • Ürünleri websitenizden online bir şekilde satabilirsiniz

Ulaşılabilirliğin en iyi yolu online platformlar. Siz de satış konusunda bu durumdan yararlanabilirsiniz. Müşterilerinize salonda sunduğunuz hizmeti internetten de sunmak erişimi kolaylaştıracaktır.

  • Danışman pozisyonunuzdan en iyi şekilde yararlanın

Müşterileriniz sadece saç konularında değil birçok konuda sizden tavsiye isteyebilirler. Siz de onlara sadece trendler ya da problemler ile ilgili değil saçlarının ihtiyacı ile ilgili de tavsiyeler vererek güzellik gurusu rolünüzün hakkını verin. Tabii tüm bunları yaparken samimiyeti elden bırakmayın.

  • Resmileştirin

Saç doktoru olarak saçı iyileştirme üzerine birçok bakım yapabilirsiniz. Tabii bu bakımlar evde de devam etmeli. Saçtaki bir problemi ‘tanı’ olarak düşünüp iyi gelecek ürünü reçete edebilirsiniz.

  • Diğer seçenekleri de göz önünde bulundurun

Kasım ayının ortaladık. Bu demek oluyor ki Yılbaşı hazırlıkları başladı. Yılın bu zamanı akla hediyeler ve harcamalar gelir ve bu insanları her zaman cezbeder. Salonunuzdaki Yılbaşı ağacının altına ürün paketleri, servis kuponları gibi özel hediyeler koyabilirsiniz.

Önerilenler

Benzer İçerikler