fbpx

Salonlarda ürün satışı

Kategori

Salonlarda ürün satışı

Kendinizi ürün satışı konusunda yetersiz hissetmeyin. İhtiyacınız olan tek şey birkaç satış taktiği…

Salonlarda ürün satışlarının ciroya etkisi yadsınamaz bir gerçek. Fakat ürün satışı ile ilgili kendinizi sunum yapmak konusunda yeterli hissetmiyorsanız bu yazımıza mutlaka göz atmalısınız.

saç, tasarım, moda, sanat, pazarlama, salon, kuaför

Kimse doğuştan pazarlamacı değildir. Bu konuda öncelikle kendinizi rahat hisssetmeniz gerekir. Satış yaptıkça daha kolay bir şekilde ürünleri sunabildiğinizi gözlemleyeceksiniz.

Sorunsuz bir şekilde satış gerçekleştirmek için öncelikle yapmanız gereken kendinizi ürün konusunda bilinçlendirmektir. Ürünü tanımak, ürünü müşterinize sunarken kendinize güven duymanızı sağlar. Size soracağı herhangi bir soru için hazırlıklı olmalısınız. Satacağınız ürünün özelliklerini bilmek ve müşterinin ihtiyaçlarına cevap verecek ürünü sunmak en önemlisidir.

Hitap ettiğiniz müşteri kitlesini tanıyın. Zaten bir kuaför olarak müşterilerinizle belirli bir ilişki kuruyorsunuz. Bu kurduğunuz ilişki sizi satış konusunda doğru ilişki kurmaya da taşıyacaktır. Mizacını az çok anladığınız bir müşteriye satış yapmak çok daha kolay hale gelecektir.

İhtiyacı tesbit edin ve o ihtiyaca göre ürün önerin. Örneğin saç dökülmesi ile ilgili problem yaşayan bir müşterinize, sizin önereceğiniz bir serum veya şampuan onun aslında almaya hazır olduğu bir üründür. Size gelen bir müşterinin ihtiyaçlarını doğru bir şekilde tespit ederseniz. Sorunsuz satışı gerçekleştireceksiniz.

Ürünü satmak için dakikalarca ürün hakkında dil dökmeniz gerekmez. Müşterinizle sohbet esnasında bir fikir olarak ona ürün almayı ve aldığı zaten göreceği faydaları belirtin. Ardından ürün hakkında değil, müşterinizin saç sağlığının önemi hakkında konuşun. Bu müşteriyi hem satın almaya yönlendirir hem de müşterinizle aranızda güçlü bir iletişim kurmanızı sağlar.

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz