fbpx

Saçlar yıpranmasın

Kategori

Göz alıcı, ışıl ışıl parlayan saçlara sahip olmaları için müşterilerinizin saçlarınızı yıpratan bu hatalardan uzak durmalarını önerebilirsiniz.

saç

Çok Sıcak Su ile Yıkamak

Saçı sıcak su ile yıkamak saç derisine zarar verir. Yıpranan saç derisine yanmalar, yağlanmalar ve kepek oluşumu başlar. Bu nedenle saçı soğuğa yakın ılık su ile yıkamak, saç derisinin canlanmasında büyük rol oynar.

Islakken Sertçe Taramak

Islak saç kuru saça oranla daha hassastır. Bu nedenle ıslak saçı, özellikle de sert bir şekilde taramak saçı kırar, uçlarının çatallaşmasına yol açar. Ayrıca ıslakken taranan saç, daha çok dökülür.

Saç Islakken Dışarı Çıkmak

Islak saç havadaki tozu, kiri, nemi doğrudan içine çekip saç derisine hapseder. Bunun sonucunda kepek oluşumu da meydana gelir, saç derisinde alerjik reaksiyonlar da görülebilir.

Saç Kesimini İhmal Etmek

Belirli dönemlerde yapılan saç kesimleri, saçın canlanmasında oldukça etkilidir. Aylar hatta yıllar boyunca kesilmeyen saçlarda oluşan kırıklar yok edilemediğinden saçların uçlarından saç derisine kadar uzanabilir, kendini yenileyemediği için yanıp kopabilir.

Lastik – Metal Toka ile Sıkıca Toplamak

Lastik ya da metal toka saçı sıkıca sarar ve bu esnada saçı kopartır. Özellikle sıkıca, lastikle toplanan saçlar, zamanla kendi doğal şeklini kaybeder daha cansız hale gelir. Bu nedenle pamuklu ve kumaş yüzeyli tokalar tercih edilmeli, saç mümkün olduğunca gevşek toplanmalıdır.

Dipten Uca Krem Sürmek

Saç kremleri, karışık saçların kolayca taranması için size yardımcı olur. Ancak sadece saçların ucuna sürülmelidir. Saç diplerine uygulanan saç kremi saç dökülmesini artırır.

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz