fbpx

Saçınızın keratine ihtiyaç duyduğunu gösteren işaretler!

Kategori

Saçınızın keratine ihtiyaç duyduğunu nasıl anlayabilirsiniz? Aşağıdaki durumlardan birini ya da birkaçını yaşıyorsanız salonunuzu ziyaret etmenin ya da profesyonel bir keratin bakım ürünü satın almanın zamanı gelmiş demektir.

Düzleştirici maşa bile saçınızı istediğiniz düzeyde düzleştirmeye yeterli olmuyorsa

Saç yağı, düzleştirici sprey, ne kullanırsanız kullanın düzleştirici maşa kullansanız dahi bir türlü istediğiniz kadar pürüzsüz ve düz bir saç elde edemiyorsanız, saçlar kıvrılıp kabarıyorsa saçınızın bakım zamanı çoktan gelmiş demektir. Keratin bakımı saçınızı dümdüz yapmasa da saçı önemli ölçüde gevşetecek ve düzleştirici maşayla ayna karşısında geçireceğiniz zamanı kısaltacaktır.

Saçınız yakın zamanda renk açma işlemine ya da yoğun saç boyasına maruz kaldıysa
Açıkça önce kuaförünüzle konuşun (çünkü saçınıza yeni ağartılmış veya renkli bukleler üzerine büyük bir işlem uygulamak için çok ağır olabilir), ancak sonuçta ağartma veya boyama saçınızı kurutur ve ona önemli ölçüde zarar verir Bir keratin bakımı saça ihtiyacı olan nemi kazandırır ve kabarmayı ortadan kaldırır.

Saçınızdaki kırıklar saçı topladığınızda dahi görünüyorsa
Saç uçlarındaki kırılmalar hemen herkesin yaşadığı yaygın bir sorun. Boya, ısı yayan aletler ve genel yıpranma da bu soruna katkıda bulunuyor. Ancak saçlarınızı topladığınızda bile saç uçlarındaki kırıklar görünüyorsa ya da yüzünüzün çevresinde kırık teller varsa, keratin neredeyse görünümünüzü baştan aşağıya yenilemenize yardımcı olur. Saç kırıklarını ortadan kaldırmasa da kırık saç tellerini yumuşatarak daha az görünür hale getirir.

Nemli havalarda saçınız elekttriklenip kabarıyorsa
ynanın karşısında saçlarımızı özenle şekillendirdikten sonra dışarı çıktığımızda saçlarımız sanki hiç el değmemiş gibi bir görünüm alabilir. Dışarı çıktığınız anda saçınız nemden dolayı kıvrılıp elektrikleniyorsa keratin bakımı bunun önüne geçmek için idealdir.

Saçınız Daima Kuruysa
Basitçe söylemek gerekirse, saçınız çoğunlukla kuruysa uygulamanız gereken ilk şey her zaman keratin bakımıdır. Saça ihtiyacı olan nemi verip kabarma sorununu ortadan kaldırarak kurumuş saç tellerinize yeniden hayat verir.

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz