Saç sorunlarının 3 belirtisi

Saç sorunlarının 3 belirtisi

Saç sorunlarına karşı alınabilecek en büyük önlem teşhisi erken koymak ve durdurmaya çalışmaktır.

saç, moda, sanat, kuaför, moda, tasarım

İşte belirtilerden birkaçı:

Saç eskiden olduğundan daha mı yağlı?

Saçın eskisinden daha çabuk yağlandığını düşünüyorsanız bu sinyallerden biridir. Bu özellikle kadınlar için strese bağlı olarak ya da çok fazla yıpratıcı saç işlemlerine maruz kalınmasından dolayı başlayabilir. Kadınlar genellikle saça ne kadar zarar verdiğinin farkına varmadan fazlasıyla işlem yaptırır. Saçın zarar gördüğünü fark edip doğru yağlar ve bakım önerileri ile müşterilerinizin saçlarını sağlıklı bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Saça özel bakımlar uygularken müşterilerinizin saçlarına ürünlerin ne kadar uygun olduğunu göz önünde bulundurmayı unutmayın.

Saç kökten uzuyor fakat uçlardan kaybediliyorsa:

Kökten yeni saçların geldiğini fark ediyorsunuz fakat müşterinizin saçı uzamıyor. Bu yoğun bir kırılma olduğuna işarettir. Kırılma ve dökülme belirtisi olan bu durum özellikle ince telli saçlarda daha sık görülür. Kırılmaları tetikleyen en büyük etkenlerden biri saçın nem kaybetmesidir. Öneri olarak sunacağınız Argan yağı ya da hindistan cevizi yağı içeren ürünlerle saçın eski sağlığına kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Saçın kendi kendine doğal halinin dışında dalgalanması:

Saçın kendi kendine kıvrımlar oluşturması kırılma ve hasarın belirtisidir. Havlu yerine pamuklu bir kumaş ile saç kurutma yardımcı olacak bir dokunuştur. Ayrıca derin proteinler içeren ürünler önermek de müşterinizin sorununu çözecektir. Saç için en popüler protein ise keratinli ürünlerde bulunur.

saç, moda, sanat, kuaför, moda, tasarım

Sorunları tespit ettiğiniz anda çözümlere yöneltmek müşterilerinizin saç sağlığını koruyacaktır.

 

Bilginin daha ulaşılabilir olduğu günümüz teknolojisinde kuaförlüğün dijital ortamdaki haber kaynağı hairist.com.tr’nin resmi

 mobil uygulaması Android ve IOS işletim sistemli akıllı telefonlarda!  

İndirmek için tıklayın:   

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobiroller.mobi9450942228

 

https://itunes.apple.com/tr/app/hairist/id982145975