Saç Şekillendirme Tüyoları

Saçlarınıza bir türlü istediğiniz şekli veremiyor musunuz? Kıvırcık, düz, dalgalı saçlar için tüyoların yanı sıra kıvırcık saçlıların saçlarını düzleştirmek, düz saçlıların havalı buklelere sahip olmak için izleyebilecekleri birkaç basit yöntem var. Saç şekillendirme, doğru ürün ve uygulamalarla zannettiğinizden çok daha kolay bir iş olabilir.

İnce Telli Düz Saçlar

Saçınız hala nemliyken, hacim veren bir köpüğü elinizde karıştırın, başınızı ters çevirin ve diplerden başlayarak uçlara kadar saçınızı ovalayın. Köpüğü eşit olarak dağıtmak için saçınızı geniş dişli bir tarakla tarayın.

Önerilen Saç Şekillendirme Ürünleri

düz saç

Dalgalı Saçlar

Düz veya dalgalı saçlara sahipseniz fakat kabarık büyük buklelere sahip olmak istiyorsanız birkaç püf noktası önerebiliriz.

Dalgalı Saçı Nasıl Şekillendirmelisiniz?

Saçınız hafif nemliyken bölümlere ayırın ve küçük bukleler halinde bigudilere sarıp toplayın. Bölümler ne kadar küçük olursa, o kadar fazla hacim elde edersiniz. Saçınızı kurumaya bırakın ve bigudileri çıkarın. Daha fazla kaldırma etkisi için her buklede ve diplerde saç spreyi kullanın.

Dalgalı Saç Şekillendirme için Neye ihtiyacınız var?

Plastik çubuk silindir şeklindeki perma bigudilerini kullanın. Saç nemliyken ayırdığınız bölümleri ruloya sarın.

plastik bigudi

Kuru, Yıpranmış Saçlar

Kimyasal işlemler, kurutma/fön makineleri, düzleştiriciler ve maşalarla yanar. Saçlarınız kuru ve yıpranmışsa, fakat güçlü ve sağlıklı görünen bukleler için can atıyorsanız, uygulayabileceğiniz birkaç püf noktası var.

Hasar Görmüş Saçları Nasıl Şekillendirebilirsiniz?

Saçları nemlendirici bir şampuanla yıkayın ve yoğun bir saç kremi ile devam edin. Saç kremini saçınızda beş dakika kadar bekletip durulayın. Saçınızı her zamanki gibi şekillendirin ve ardından tüm saça eşit miktarda koruyucu parlak sprey uygulayın. Spreyi saç diplerinize sıkmaktan kaçının.

Önerilen Saç Ürünleri

Kuru saçlar için derinlemesine nemlendirme sağlayan Aveda Nutriplenish Ydğun Nemlendirici Saç Kremi ya da Bonacure Hyalunoric Nem Yükleme Saç Kremi’ni öneririz.

Gün boyu ihtiyacınız olan parlaklığı elde etmek için Davines Your Hair Assistant Definition Mist Parlaklık Veren Saç Spreyi’ni tavsiye ederiz.

Kıvırcık Saçlarınızı Düz Kullanmayı Seviyorsanız

saç düzleştirme

Düz saçlara sahip olanlar buklelere özenirken, kıvırcık saçlılar da genelde düz saçın şık ve pürüzsüz görünümüne gıpta ederler.

Saçlarınızı Düzleştirmek İçin

Saçınız nemliyken, düzleştirici bir balsamı ellerinizde karıştırıp diplere gelene kadar uygulayın ancak diplere sürmeyin. Ürünü saça eşit şekilde dağıtmak için tarayın, ardından büyük, yuvarlak bir fırça kullanarak saçı kurutun. Ardından ultra düz bir yüzey için düzleştirici maşa kullanın.

Önerilen Saç Ürünü

Aveda Smooth Infusion Saç Şekillendirme Öncesi Düzleştirici Bakım, saçı şekillendirme öncesinde pürüzsüzleştirmek için idealdir. Ayrıca kuaförünüzden Brazilian Blowout Düzleştirici Balsam ve Brazilian Blowout Koruyucu Termal Düzleştirici Balsam kullanmasını isteyebilirsiniz.

Kıvırcık Saç Şekillendirme

kıvırcık saç

Buklelerinizden memnunsanız, sadece biraz  yatıştırmak istiyorsanız, birkaç doğru hamleyle bunu başarabilirsiniz.

Çok kıvırcık saçları nasıl şekillendirebilirsiniz?

Bukleleleri daha da belirginleştirmek için, durulanmayan bir saç kremi ile şekillendirici jel kremi avucunuzun içinde karıştırın. Nemli saçı, diplerden kaçınarak bölüm bölüm parmaklarınızla tarayın.

Kıvırcık Saçlar için Önerilen Saç Şekillendirme Ürünleri

Bukleleri %74 daha fazla belirginleştiren Kerastase Curl Manifesto Geleé Curl Contour Bukle Belirginleştirici Jel Krem veya Aveda Be Curly Bukleli Saçlar için Saç Kremi’ni kullanın.

Kıvırcık saçlar elektriklenmeye meyillidir. Bunun önüne geçmek için şekillendirme öncesi saç yıkama aşamasında elektriklenmeyi önleyen  Insight Anti Frizz Nemlendirici Saç Kremi veya Brazillian Blowout Anti-Frizz Saç Kremi’ni deneyebilirsiniz. Elektriklenen saçlara sahipseniz Ventoso iyonik saç kurutma makinesi kullanmanız da elektriklenmenin önüne geçmede yardımcı olacaktır. Yine Ventoso vigo kıvırcık saçlar için ideal ürün olarak kullanabilirsiniz.

Ne tür saçlara sahip olursanız olun saç kurutma makinelerini çok yüksek ısıda kullanmaktan kaçının çünkü bunlar saçınızın doğal dokusuna zarar verir ve saçınıza daha fazla sorun katar.

Önerilenler

Benzer İçerikler