Saç sanatı ve resim

Saç sanatı ve resim

Saç tasarımcısı Müfide Halaceli resim sanatı ve saç sanatını birleştirdi!

saç, tasarım, moda, tablo, sanat, koleksiyon, sergi

Rembrandt’ın Gece Nöbeti "The Night Watch " tablosundan ilham alarak tabloya ait figürleri kadınlarla beraber resmetti! İşte Müfide Haceli’nin çalışma hakkında görüşleri;

Tabloyu birçok kez görmek için özel olarak müzeye gittim ve her gördüğümde ‘Neden sadece erkekler resmedilmiş?’ diye kendi kendime sordum.

Kadınlarla resmedilse nasıl olur diye düşündüm. Bu düşünce beni hiç bırakmadı ve dünyaca meşhur ‘Gece Nöbeti’ tablosunu fotoğraflarla yorumlamaya karar verdim!

Müfide Haceli’nin amacı Hollanda toplumunda başarılı kadınları, sanat ve saç sanatı konusuyla gündeme taşımaktır!

Bunun için 3 önemli unsur üzerinde durur: Yaş; genç ve yaşlı kadınlar, etnik; Hollanda’da yaşayan değişik etnikler ve branş konusunda toplumun her kesiminden kadınlara rol vermiştir. Bunu Rembrandt’ın resminin tam tersine, erkek silahşörler yerine, Avrupa’nın en güçlü veya gönüllü olarak çalışan, topluma yararı olan kadınlarına yer vererek icra etmiştir.

Haceli, Gece Nöbeti Tablosu’ndaki yüzbaşı yerine iki dönem Brüksel’de Avrupa Parlementosu başkanlığı yapmış olan Neelie Kroes’e yer vermiştir. Yüzbaşının yanındaki teymen yerine ise Content adlı Hollanda’nın en başarılı iş kadınlarından Sylvia Toth’u eklemiştir. Onların yanısıra tabloda ünlü sanatçıları ve başarılı iş kadınlarını görmek mümkün. Müfide Haceli’nin salonunda resimi sergilenmektedir ve medya tarafından büyük bir ilgi görmektedir.

Haceli, sergisini Türkiye’deki sanatseverlere taşımanın en büyük hayellerinden biri olduğu da dile getiriyor.

Bilginin daha ulaşılabilir olduğu günümüz teknolojisinde kuaförlüğün dijital ortamdaki haber kaynağı hairist.com.tr’nin resmi

 mobil uygulaması Android ve IOS işletim sistemli akıllı telefonlarda!  

İndirmek için tıklayın:   

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobiroller.mobi9450942228

 

https://itunes.apple.com/tr/app/hairist/id982145975