SAÇ ONARIMINDA GELECEĞİN TEKNOLOJİSİ: YENİ BOTANICAL REPAIR™

Kategori

AVEDA’NIN YENİ BOTANICAL REPAIR™ KOLEKSİYONU İLE SAÇLAR EN GÜÇLÜ HALİNE DÖNÜŞSÜN.

Aveda, yıpranmış saçları anında onaran ve güçlendiren ileri bitkisel teknolojiye sahip vegan botanical repair™ serisini lanse ediyor. 

Yeni vegan botanical repair™ koleksiyonu, saçları içten dışa anında güçlendirip onarmaya yardımcı oluyor; bitkilerin gücü ile saçın üç katmanına da onarım sağlıyor.

10 kadından 9’u botanical repair™ kullandıktan sonra saçlarının daha canlı ve daha güçlü göründüğünü söyledi. 

Çevre liderliği ve sorumluluğuna örnek oluşturma misyonuna sahip yüksek performanslı saç bakım markası olan Aveda, bitkilerin onarım teknolojisini kullanarak saçı anında güçlendiren, onaran ve dönüştüren devrim niteliğindeki yeni koleksiyonunu duyuruyor. Aveda, YENİ Botanical Repair™ serisini geliştirirken markanın botanik laboratuvarında 6 yıldan fazla süre boyunca araştırma yaptı. Aveda’nın kimya, organik kimya, polimer kimyası ve farmakognozi disiplinlerinden oluşan uzman ekibi, yıpranmış saçlar için yoğun onarım sağlayabilen güçlü ve etkili bitki teknolojilerini araştırdı. Bu uzman ekip çok yönlü bir yaklaşım belirleyerek, saçın üç temel katmanına da içten dışa bakım yaparak yoğun onarım sağlayabilen sinerjik çalışan bir teknoloji yarattı. Bitkilerin gücüyle 3 katmanlı saç onarım teknolojisi, saçı anında onarıp güçlendirerek dönüştürüyor.

Sonuç: Botanical Repair™ —yüksek performanslı, vegan, %93 doğal türevli bakım serisi perakende ve profesyonel bakım ürünleriyle tüketiciyle buluşuyor. 

Aveda’nın Saç Bakım ARGE Direktörü PhD Camille Sasik, “Saç onarımı tüketicilerimiz tarafından en fazla talep edilen saç bakımı ihtiyaçlarından biri. Uzman ekibimiz bu ihtiyacı karşılamak için yeni teknolojilerle doğal içerikleri sürekli olarak araştırmakta ve incelemektedir. Botanical Repair™ serisinin geliştirilmesi 6 yıl boyunca dünya çapında en güçlü bitkisel içerikleri araştırdık ve farklı içerik kombinasyonlarını test ederek mümkün olan en güçlü faydayı sağlamayı hedefledik. Sonuç ise sacha inchi, avokado ve organik sertifikalı yeşil çay gibi güçlü bitkisel içeriklere sahip %93 doğal olarak türevli* Botanical Repair™ serisi.  Botanical Repair™ serisinin devrim yaratacak ileri bitkisel teknolojisi sayesinde saç içinde yeni bağlar oluşturarak saçı içten dışa onarıyor ve güçlendiriyor.” yorumunda bulunuyor.

Botanical Repair™, bitkilerin gücü ile saçın 3 temel saç katmanını onarıyor ve güçlendiriyor. Bitkisel moleküller saçın yapısal bütünlüğünü güçlendirmek için kritik bir öneme sahiptir.

Bitkisel moleküller saçın iç yapısında bulunan bağlarını çoğaltırken, zengin besleyici bitkisel harman ise kırılmayı önlemek için saçı yumuşatıyor ve kolay taranır hale getiriyor.

Sonuç: Gözle görülür biçimde daha canlı, parlak ve doğanın gücüyle hayat kazanmış saçlar. Saçlar hiç yıpranmamış gibi görünüyor ve hissettiriyor.

Botanical Repair™ yıpranmış ve onarım ihtiyacı olan tüm saç tipleri ve dokuları için formüle edilmiştir. Boyalı ve kimyasal işlem görmüş saçlar için de kullanımı güvenlidir.

Botanical Repair™ 3 katmanlı saç onarımı nasıl çalışıyor?

1.Saçı korteksinde onarıyor: Bitkisel moleküller ile saç bağlarını çoğaltıyor ve saçları içten dışa onarıyor.

2.Kütikülde önlüyor: Aveda’nın avokado, organik sertifikalı yeşil çay ve sacha inchi içeren zengin besleyici bitkisel harmanı saçı kolay taranır hale getiriyor ve kırılmayı önlemeye yardımcı oluyor.

3.F-katmanında koruyor: Aveda’nın bitkisel türevli kompleksi saçın f-katmanını taklit ediyor ve saçı gelecekteki hasarlardan koruyan, saç kütikülünün yüzeyini “mühürleyen” yağ asidinden yapılmış görünmez, suya dayanıklı bir lipit tabakası oluşturuyor.

Saçlarınızdaki dönüşüme profesyonel Botanical Repair™ onarım servisi ile başlayın. 10 dakika gibi kısa bir sürede 5 kat daha güçlü saçlara sahip olun. Aveda yetkili salonlarında hizmete sunulan botanical repair™ profesyonel salon bakımı, yıpranmayı önemli ölçüde azaltmak için saçı güçlendiriyor, onarıyor ve renklendirme işlemi sırasında saçın korunmasına yardımcı olarak saçı daha güçlü, gözle görülür bir şekilde parlak ve canlı hale getiriyor.

Botanical Repair™ profesyonel onarım servisi sonrasında, serinin perakande ürünleriyle saçların evde de onarılıp güçlendirmeye devam edilmesini öneriyoruz.

Aveda’nın Çevreci Standartları

Botanical Repair™  koleksiyonu %93 doğal türevli*, silikonsuz, sülfat temizleyici içermeyen, vegan ve tüm Aveda ürünleri gibi, hayvan dostu, yenilenebilir enerji kaynakları ile %100 rüzgar enerjisi kullanarak üretiliyor.

Botanical Repair™  organik sertifikalı ylang-ylang, gül ve mercanköşk esans yağları içeren doğal yollardan elde edilmiş  hafif çiçek kokulu, bitkisel ve taze bir aromaya sahiptir.

Botanical Repair™  şişe, kavanoz ve kapakları  %100 tüketici sonrası geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılıyor ve bu şekilde petrokimyasal plastik kullanımını ortadan kaldırıyor. Botanical Repair™ tüpleri en az %59 geri dönüştürülmüş malzemeler ve %41’e kadar biyoplastik ile üretiliyor ve  kapakları minimum %60 geri dönüştürülmüş malzemelerle yapılıyor.

AVEDA HAKKINDA
1978’de Minneapolis, ABD’de kurulan Aveda, güzellik profesyonellerine ve misafirlerine yüksek performanslı, bitki özlü saç, cilt ve vücut ürünleri sunuyor.
Aveda, modern bilimi ve Hindistan’ın kadim şifa sanatı Ayurveda’nın prensiplerini birleştirerek botanik teknolojilerinde yenilikler yaratıyor. Bu yenilikler; dünyaya değer vererek yaratılan, saf çiçek ve bitki özlerinden yapılan yüksek performanslı saç, cilt ve vücut ürünleri ve kapsamlı zindelik ritüelleri yaratmak için kullanılmaktadır.
Aveda’nın kökleri Ayurveda’ya, her şeyin yaşamla birbirine bağlı olması bilgisine dayanan Hint iyileştirme geleneğine dayanır. 5.000 yılı aşkın süredir, bir insanı bütünüyle iyileştirmenin, çok daha mükemmel bir denge ve zindeliğe öncülük ettiği kanıtlanmıştır. Aveda, ürünlerinin sadece saç veya cilt üzerinde değil ruh, beden ve zihin üzerindeki etkilerini de göz önüne almaktadır.
Yıllar içinde, Aveda, güzellik sektöründeki çevresel sorumlulukların yeni kriterlerine öncülük etmiştir.
Aveda, 1989’da Ceres Prensiplerini imzalayan – iklim değişikliği, su kıtlığı ve diğer sürdürülebilirlik zorlukları hakkında harekete geçiren kâr amacı gütmeyen bir kuruluş – ve % 100 rüzgar gücü ile üretim yapan ilk güzellik şirketidir. Aveda 2013’te, çevre liderliğinde öncü rolüyle Cradle to Cradle’dan ilk kez Legacy Leaders Ödülü’ne layık görüldü. 2017 yılında ise, Ecovia Intelligence’ın düzenlediği Sustainable Beauty Awards’da ambalajlarından, yeşil formüllerinden ve sürdürebilir içeriklerinden dolayı Sustainability Leadership Ödülü’nü kazandı. Aveda’nın 1999 yılından beri her yılın nisan ayında düzenlediği Dünya Ayı kampanyasında, dünya çapındaki çevreyi koruma projelerini desteklemek için 65 milyon dolardan fazla bağış yaptı.
Aveda, dünya çapında önde gelen salon ve spa profesyonelleri tarafından tercih edilen bir markadır. Aveda ürünleri; Aveda Deneyim Merkezlerinde, 40’dan fazla ülkede ve 9.000’den fazla profesyonel kuaför/spa ve aveda.com.tr’de mevcuttur.

___________________

Önerilenler

Benzer İçerikler