Konturlama yüz şekline göre nasıl uygulanmalı?


Yüzün şeklinin makyajla optimize edilebileceği iyi bilinen bir gerçek. Peki ya saç?

Ustaca yerleştirilmiş aydınlatmalar yüzü çerçevelemeye ve yüzdeki orantıyı mümkün olan en iyi şekilde vurgulamaya yardımcı olur. Peki konturlama hangi yüz şeklinde nasıl yapılmalı?

Oval veya uzun yüz

Oval yüz şekli çok dengeli kabul edilir ve her saç modeli için idealdir. Özellikle dar veya uzun yüzlerde, ahenkli bir yüz şekli oluşturmak için yüzün yan tarafında, kulak seviyesinde birkaç aydınlatma kullanabilirsiniz.

Kare veya yuvarlak yüz

Açısal yüz özellikleri genellikle biraz daha geniştir ve belirgin bir çene alanına sahiptir. Başın üst kısmındaki çeşitli vurgular ve yüzdeki koyu alanlar, bunların daha yumuşak ve konturların daha dar görünmesini sağlar.

Oldukça yuvarlak bir yüzü bile bu teknik ile biraz daha uzun göstermek mümkündür. Sadece koyu renkli saçların kulakların altından başlayıp saç uçlarına kadar devam etmesi önemlidir.

Kalp şeklinde yüz

Kalp şeklindeki yüzler, belirgin alın ve dar çene ile tanınabilir. Konturlara dengeli bir görünüm kazandırmak için başın üst kısmı daha koyu kalırken yüzün alt kısmında aydınlatma uygulanır. Doğal bir görünüm için vurgular her zaman saç diplerinden ayarlanmalı ve koyudan açığa mümkün olan en yumuşak geçiş sağlanmalıdır.

Armut şeklindeki yüz

Bu yüz şekli, dar bir alın ve geniş bir çene alanı ile kalp şeklinin tam tersidir. Konturların daha yumuşak görünmesini sağlamak için, üstteki saça daha fazla hacim veren aydınlatmalar gerekir. “Güneşten açılmış” bir görünüm veya “ters” bir ombré stili özellikle doğal görünüyor: Burada renk, üst kısımda daha açık ve alt kısma doğru denge oluşturmak için daha koyudur.

Elmas şeklindeki yüz

Bu yüz şekli, çok belirgin elmacık kemikleri, dar bir alın ve çene alanı ile kendini gösterir. Elmacık kemiklerinden itibaren görsel hacim oluşturan aydınlatmalar, ideal olarak yüz hatlarını dengeler.

Saçtaki ağırlığı almak için, bakım her zaman gereklidir Bu nedenle profesyonel ürünlerle evde zengin, besleyici saç bakımı şarttır.

Önerilenler

Benzer İçerikler