Saç Dökülmesi Yaşayanlar için Tüyolar

Giderek artan bir saç dökülmesi sorunuyla boğuşuyorsanız, özellikle incelen saçlar için tasarlanmış bir şampuan seçin. Hangi malzemeleri arayacağınızdan veya nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz? Sizin için birkaç öneri hazırladık.

Saç Dökülmesi ve Seyrelmesine Karşı Hangi Şampuanı Kullanmalı?

Şampuanınız birkaç şekilde hacimli görünümü teşvik etmeye yardımcı olabilir: Öncelikle yağ, kir veya şekillendirici ürünler yoluyla saçta çok fazla birikme olması, folikül kökünü boğabileceğinden ve kafa derisi iltihabına neden olabileceğinden zaman zaman saç uzamasını sınırlayıp sonunda dökülmeye yol açabilir. Saçın sağlıklı uzaması için temiz bir saç derisi zorunludur.

Saçta kir, yağ ve şekillendirici ürünler nedeniyle aşırı bir birikme oluştuysa, saç folikülünün etrafında çok fazla iltihaplanma olduğu için saçları aşağı çekerek dökülmeye sebep olabiliyor. Yine de saçı, saç derisindeki nemden tamamen arındırmak istemezsiniz, bu nedenle nazik, sülfatsız bir şampuan tercih etmek önemlidir. Saç Dökülmesine Karşı Şampuan Önerileri

Saçınızı nazikçe fırçalarken saç derisini de uyarırsınız, bu da yeni saçların çıkmasını teşvik etmeye yardımcı olabilir. Şampuanlama sırasında kan akışını artırmak, stresi azaltmak ve saç köklerini uyarmak için kafa derisine masaj yapın. Düzenli kafa derisi masajlarının saç dolgunluğunu arttırdığı birtakım araştırmalarla da kanıtlanmış durumda. Bazı vakalarda, kendilerine günlük saç derisi masajı yapan kişiler, aylar boyunca saç dökülmesinin dengelendiğini veya yeni saçların çıktığını gördüklerini bildirdi.

Ek olarak bu şampuanlar, saç derisini daha fazla uyarmaya yardımcı olmak üzere doğal olarak türetilmiş bileşenler (biberiye yağı, lavanta yağı ve benzerleri) veya UV ışınlarından veya kirlilikten kaynaklanan serbest radikallerle savaşmaya yardımcı olan antioksidanlar içerir. Pek çok şampuan, en sevilen saç uzatma serumlarında bulunan bileşenlerin aynısını içerir. Bu ürünler yıkanarak atılması gerektiği için daha kısa bir temas süresi gerektirir.

Dökülme önleyici ve incelen saçlar için özel geliştirilen ürünlere göz atın.

Önerilenler

Benzer İçerikler