Saç Derisi Problemi Olan Müşterilere Nasıl Yaklaşmalı?

Salonda saç derisi problemi ile karşılaştığınızda nasıl bir yaklaşım içinde olmalısınız?


Salonunuzu ziyaret eden müşterilerin bazılarının sorunlu saç derisine sahip olduklarını gördüğünüzde onlara nasıl yaklaşıyor, neler öneriyorsunuz?

Bir yanda yağlı veya çok kuru kafa derisi gibi hafif saç sorunları söz konusu iken diğer yanda ciddi saç dökülmesi ya da egzama gibi saç derisi problemleri ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Egzaması olan müşterilere yardımcı olmak için ne yapabilirsiniz?

Özellikle egzama durumunda cildin temizlenmesi çok önemlidir. Saç derisinde egzaması olanların çoğu saçlarını yıkamaktan korkar, ancak bu genellikle durumu daha da kötüleştirir. Elbette, öncelikle ne tür bir egzama olduğunu teşhis etmek ve buna göre tedavi edilmesini sağlamak üzere bir dermatoloğa danışmalarını tavsiye etmelisiniz.


Kuaför öncelikle saç derisinin nazikçe temizlendiğinden emin olmalı. Çoğu saç bakım serisi, baş derisini nazikçe temizleyen hafif, dengeleyici banyolara veya peelinglere sahiptir. Saç derisi problemi olan müşteriler için, sadece boylara ve uçlara uygulanan ve durulanmayan bakım ürünleri en idealidir. Egzamaya sahip bir cilt temiz olmalı ve bakım ürünleri ile tıkanmamalı, mümkünse saç derisi kendi haline bırakılmalıdır. Saçları boyarken renk koruyucu ürünlerin kullanılması, hem bir bariyer hem de renk koruması görevi görür. Renk köklere nüfuz eder, ancak kafa derisi korunur.

saç derisi problemi

Saç Derisi Problemi için En İdeal Ürünler

Aveda Scalp Benefits Saç Derisi Rahatlatıcı Şampuan

Aveda Scalp Benefits Saç Derisi Rahatlatıcı Saç Kremi 

Dulavratotu kökü, ekinezya ve adaçayı içeren besleyici formülüyle saçı ve saç derisini besler ve dengeler. Saç derisini yatıştırarak saçı nemlendirir. Sağlıklı saçlar için ideal bir temel oluşturur. Tüm saç tipleri için uygundur. İçeriğindeki Dulavratotu Kökü, Adaçayı ve Ekinezya, nemi

Insight Lenitive Saç Derisi Bakım Şampuanı

Insight Lenitive Saç Derisi Bakım Kremi

Saçlarla korunmasına rağmen bazen saç derisinde kızarık görünebilir. Bu durumun altında yatan etken yanlış beslenme seçimleri, cilt hastalıkları, alerjiler veya ağır stres durumları olabilir. Bu ürün, kızarıklığa neden olan cilt iltihabını ortadan kaldırmak için geliştirilmiştir.

Aveda Invati Advanced Dökülme Karşıtı Saç Serumu 

Uzun saçlarınızı korumak için saç dökülmesini azaltır. Günde 1 kez uygulandığında, bu canlandırıcı formül cildin doğal keratin üretimini destekleyerek saçları anında kalınlaştırır, masaj yaparak uygulandığında saç derisini canlandırır. Daha kalın ve dolgun görünümlü saçlar için, her gün, günde 1 kez uygulayın. Mandalina ve Japon yılan kökü içeren yenilikçi karışımı, saçların doğal keratin üretimini destekler. Patentli bio-fermante karışımı ile birlikte Ginseng ve organik sertifikalı zerdeçal içeren Ayurvedik bitki bileşenleri, masaj ile uygulandığında saç derisini güçlendirir. Organik sertifikalı amla, saçları anında kalınlaştırır.

  • Invati Advanced™ 3-step System ile birlikte kullanıldığında saç dökülmesini %53’e kadar azaltır*.
  • 5 kadından 4’ü saçlarıın daha kalın ve dolgun göründüğünü söylüyor.

Davines Calming Hassas Baş Derisi için Yatıştırıcı Şampuan

Sakinleştirici Şampuan formülü, çok yüksek anti-enflamatuar güce sahiptir. Saç derisini nazikçe temizler. Etkili formülü sayesinde saçı yatıştırır. Saç derisine nazikçe bir masajla uygulanır.

Kerastase Specifique Bain Dermocalm Riche Şampuan

  • Saç derisi problemleri için idealdir. Saç derisi kaşıntısına neden olan etkenlerle savaşır,
  • Tahriş olmuş saç derisini temizler ve yatıştırır,
  • Saçları besleyerek yumuşaklık ve esneklik kazandırır,
  • Saç derisini yatıştırıp arındırarak anında rahatlatıcı bir his sağlar.

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz