Rimel: Maksimum Etki İçin 12 Püf Noktası

Rimel, tıpkı ruj gibi bir kadının çantasından eksik etmediği, vazgeçilmez ürünlerden biridir. Kirpiklerinizde maksimum etki için makyaj profesyonellerinin paylaştığı 12 püf noktası işinize yarayabilir.

Kadınlar makyaj ürünleri söz konusu olduğunda para harcamaktan çekinmez. Ancak, ürün ne kadar kaliteli olursa olsun doğru kullanmadığınız takdirde üründen maksimum verimi almanız güçleşir. 

Rimel (maskara), tıpkı ruj gibi bir kadının çantasından eksik etmediği, vazgeçilmez ürünlerden biridir. Kirpiklerinizin muhteşem görünmesi için maskara kullanırken şu ayrıntılara dikkat etmenizde fayda var:

Rimelden Maksimum Faydalanmak için 12 Püf Noktası
Instagram @hourglasscosmetics
 1. Ürünün mümkün olduğu kadar uzun süre dayanmasını sağlamak için, çubuğu tüp içinde pompalamaktan (aşağı yukarı hareket ettirmekten) kaçının – bu, formüle hava girmesine ve rimelinizin kurumasına neden olur.
 2. Rimeliniz çok topaklaşmaya ve kurumaya başladığında, formüle birkaç göz damlası damlatıp karıştırın. 
 3. Rimel sürmeden önce bir Lash Primer kullanın. Lash Primer hem rimelin kalitesini artırır hem de kirpiklerin daha uzun ve gür görünmelerini sağlar. Kirpikleri besleyen, güçlendiren ve bakım yapan içeriklere sahip olan lash primer’ı rimel sürmeden önce kirpiklerinize uygulayın.
 4. Çubuğu tüpten çıkarma şekliniz uygulamanızı etkileyebilir. Çubuğu tüpten çıkardıktan sonra tüpün kenarındaki fazla ürünü silin. Bu, topaklanmış, çok ağır kirpiklerden kaçınmanıza yardımcı olacaktır. 
 5. Rimelinizi uygulamak için yukarı bakın, çubuğu üst kirpiklerin altına yerleştirin ve ileri geri hareket ettirerek kirpiklerin tabanını kaplayın. Ardından çubuğu kirpiklerinizin ucuna doğru yukarı doğru çekin ve topaklanmayı önlemek için çubuğu yavaşça hareket ettirin.
 6. Ürünün katlar arasında kurumasına izin vermeden (bu, kirpiklerinizi kırılganlaştırıp zayıflatabilir), istediğiniz kalınlığa ve görünüme ulaşana kadar ek kat rimel uygulayın.
 7. Alt kirpikleriniz söz konusu olduğunda, çok fazla ürün kullanmamak ve yığın oluşturmamak için ekstra dikkatli olmalısınız. Alt kirpikleriniz genellikle üst kirpiklerinizden daha hassas olduğundan, herhangi bir pürüz hemen belli olur. Bunu önlemek için, çubuğun ucunu kullanın ve rimeli sadece kirpiklerin diplerine uygulayın, düz bir kat için çubuğu ileri geri hareket ettirin.
 8. Yanlışlıkla göz kapaklarınıza veya göz çevresine bulaşırsa, çıkarmadan önce kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra parmağınızla veya pamuklu çubukla kolayca silebilirsiniz.
 9. Her maskara farklı bir görünüm sunar, bu nedenle mükemmel görünüm için iki farklı rimeli kat kat sürün.
 10. Her bir kirpiği boyadığınızdan emin olmak için, gözlerinizin dış ve iç köşelerine ve köşelerdeki ulaşılması zor olan kirpiklere rimel uygulamadan önce, çubuğu dikey olarak eğin. Bu, daha eşit bir uygulama sağlayacaktır. Ardından, fırçayı çapraz olarak aşağı doğru bir açıya getirin ve gözünüzün üzerinde nazikçe hareket ettirin ki böylece çubuktaki kıllar üst kirpiklerinizin uçlarına temas etsin. 
 11. Rimelin sadece kirpiklerin altında kullanılabileceğini düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Çarpıcı kirpikler için rimeli kirpiklerin her iki tarafına da uygulayın. Kirpiklerin altına sürdükten sonra fırçayı tüpe daldırıp yavaşça kirpiklerin üzerinden kökten uca doğru hareket ettirin.
 12. Alt kirpiklerinize uygulamak için dudak fırçası kullanabilirsiniz. Bu küçük, hassas fırça en küçük  kirpiklere ulaşarak pürüzsüz (ve çok kalın olmayan) bir görünüm verebilir.

Önerilenler

Benzer İçerikler