Renk trendleri

Marshall olarak her yıl olduğu gibi “Yılın Rengi” ve tamamlayıcı renk paletleriyle bu yıl da renk trendlerini belirledik.

Renk uzmanlarımız, uluslararası profesyonel tasarımcılardan oluşan bir ekiple birlikte en yeni küresel trendleri ve analizleri derleyerek Yılın Rengi olarak Sonsuz Gökyüzü’nü seçti. Anın ruhunu yansıtan tamamlayıcı renk paletlerine sahip olan Sonsuz Gökyüzü temiz havayı solumak kadar ferah, havadar ve iyimser bir renk tonu.

Tamamlayıcı renk paletlerinden biri olan ve çok amaçlı alanlar için tercih edilen Güneş Paleti çok renkli, keyifli ve aydınlık seçenekler sunarken pozitif ruhu, işlevselliği ve eğlenceyi öne çıkarıyor. Doğal alanlar için ideal olan Bulut Paleti ferahlatıcı mavi tonlarıyla kullanıldığı alanlara dinginlik getiriyor ve mekana doğa ile temas eden bir his katıyor.

Rahatlatıcı alanları hedefleyen Rüzgar Paleti açık pembe ve mavi tonlarıyla her türlü alanı dinlendirici bir ortama çeviriyor. Ölçülü ve ilham verici renkleriyle tazelenmeye yardımcı oluyor.

Empati ve açıklığı suna Yağmur Paleti ise yumuşak beyazlar ve açık nötr tonlarıyla mükemmel bir boş tuval oluşturuyor. Taze ve birleştirici renkleriyle dikkat çekiyor. 

Çalışma alanlarında antibakteriyel uygulamaların önemi?

Hastaneler, okullar gibi çok sayıda kişinin bir arada olduğu kalabalık alanlarda antibakteriyel uygulamalar her zaman önem taşır. Bu konudaki hassasiyet son yıllarda pandeminin etkisiyle daha da arttı. Müşterilerin uzun süre zaman geçirdiği kuaför salonu gibi mekanlarda da ön plana çıkmaya başladı. Pandemi sayesinde hijyenin önemini fark ettik, bu da pek çok kişiyi kullanılan boyalar dahil pek çok açıdan hijyen unsuru öne çıkan ürünlere yöneltiyor. 

Önerilenler

Benzer İçerikler