Raşit Bağzıbağlı 2020-21 Sonbahar- Kış Couture koleksiyonu

Kategori

Modern ve minimalist dokunuşlar

Raşit Bağzıbağlı 2020-21 Sonbahar- Kış Couture koleksiyonunu dijital defile ile Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında tanıttı.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul 15. sezon kapsamında ünlü modacı Raşit Bağzıbağlı, 2020-21 Sonbahar-Kış Couture Koleksiyonu’nu Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde çekimi gerçekleşen dijital defile ile tanıttı.

www.mbfwistanbul.com üzerinden yayınlanan defilede Miss Turkey 2018 Güzellik Yarışması Birincisi Şevval Şahin vardı. Yeni nesil top modeller olarak işaret edilen güzellik kraliçeleri 2015 Miss Turkey Güzeli Ecem Çırpan, 2016 Miss Turkey Güzeli Buse İskenderoğlu, 2017 Miss Turkey Güzeli Pınar Tartan ve Miss Turkey 2019 üçüncüsü Büşra Turan dijital defilede podyumdaki yerini aldı.

Rengarenk bir koleksiyon

Koreografisi Yasin Soy tarafından yapılan defilede başarılı modacı Raşit Bağzıbağlı, 25 parçadan oluşan koleksiyonunun tanıtımında 25 model görev aldı. Raşit Bağzıbağlı 2020/21 Sonbahar-Kış Koleksiyonu’nda brokar, şifon, ziberlin gibi zengin kumaşlar kullanılırken koleksiyonda tasarımların korse detayları dikkat çekti. Modern ve şık görünümlerin yer aldığı özgün koleksiyonda dikkatleri üzerine çeken kıyafetler yer alıyordu. Zıt renklerin bir araya gelmesinden doğan kusursuz denge koleksiyonda öne çıkıyordu. Sofiistike stiller, kadının güçlü duruşunu yansıtan koleksiyonda dikkat çekiyordu. Ünlü modacı saks, kırmızı, lila gibi pozitif renklerle rengârenk bir sonbahar-kış iddiası ile siyah ve beyaz rengin vazgeçilmezliğiyle bütünleştirdiği koleksiyonu ile fark yaratan tarzını ortaya koydu.

Dikkatleri üzerine çeken özel bir kreasyon

Kariyeri boyunca ilk defa dijital defile yapan Ünlü modacı Raşit Bağzıbağlı; Her şeyin dijitalleştiği ve sanattan, spora, modaya ezberlerin bozulduğu bir döneme doğru hızla ilerliyoruz” dünya nüfusunun neredeyse yarısının online olduğu günümüzde Moda dünyasının da bu değişime hızlıca ayak uydurması beni mutlu ediyor. Pandemi nedeniyle moda endüstrisi kurallarını yeniden yazılıyor. Sosyal mesafe kuralları doğrultusunda yapılan ilk seyircisiz dijital defilemle koleksiyonumu tanıttım. Her defilemde olduğu gibi yine çok heyecanlıydım ama bu sefer seyircisiz dijital defile yaptığım için davetlilerin ilk sırada oturma kaprisinin ortadan kalması beni  biraz rahatlattı diyebilirim.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un (MBFWI) 15. sezonu Türkiye Tanıtım Grubu’nun (TTG) desteğiyle gerçekleşti.

Önerilenler

Benzer İçerikler