Sinan Ergün’den adım adım kesim tekniği

0
792

Pivot Point Türkiye Eğitmeni ve Eğitim Koordinatörü Sinan Ergün, Pivot Point teknikleriyle çalıştığı adım adım kesim tekniğinde Under Cut model çalıştı. Gradüasyon form, eşit katlı form ve uzayan katlı formu içinde barındırıyor.

Profil ve at nalı ayrım yaptım. At nalı ayrımın 2 parmak altını makineyle 3 numara tarak kullanarak kestim, ardından at nalı ayrıma kadar kalan 2 parmak genişliğinde bölgeyi tarak üstü makas tekniğiyle gradüasyon form vererek kısadan uzuna form alacak şekilde kestim. Tepe bölgesinden arka bölüme doğru yıldız şeklinde ayrımlarla aldığım parçaları dik açılı tarama yönünde, kafa yapısına 90° tarama açısıyla kaldırarak paralel parmak tutuşunda hareketli tasarım çizgisinde kestim.

Tepe bölgesi ve ön bölge arasında kalan üst bölümü dikey ayrımlarla aldığım parçaları dik açılı tarama yönünde, kafa yapısına 90° tarama açısıyla kaldırarak paralel parmak tutuşunda hareketli tasarım çizgisinde kestim.

Ön bölümü yatay ayrımlarla aldığım parçaları kaydırılmış tarama yönünde paralel olmayan parmak tutuşunda ve sabit tasarım çizgisine çekerek kestim.

Saçı Ventoso V1 Turbo fön makinesi ile kuruttum ve en alt bölgelere makinede 0,5 tarak kullanarak ince gölgelendirme tekniği uyguladım.

Konuğumuz Pivot Point eğitmeni Sinan Ergün