fbpx

Pivot Point Hakkında Her Şey

Kategori

 

 

 

Saç ve güzellik alanında dünyanın 1 numarası olan Pivot Point, 52 yıllık bir kuruluştur. Amerika’da 40 eyalette ve dünyada 82 ülkede faaliyet göstermektedir.
Toplam 200 üye okulda yılda 50,000 mezun ve 1 milyon öğrenci eğitim almaktadır ve sadece Fransa‘da 120 okulun 90’ı Pivot Point sistemi ile eğitim vermektedir. 

 
Pivot Point'in hem kuaför okullarına hem de usta kuaförlere yönelik programları bulunmaktadır. Geometrik ve bilimsel yöntemlerle kesim,boya, şekillendirme ve topuz konusunda eğitimler gerçekleşmektedir.

Türkiye'de Pivot Point
 
Daha önceki yıllarda özel firmaların eğitmen desteğiyle Türk kuaförleriyle tanıştırdığı bu sistemin Türkiye’deki ilk akademisini 2012 yılının başında Pivot Point eğitmeni sayın Yusuf Koçyiğit açtı. Yusuf Koçyiğit önderliğinde Türkiye’deki çoğu kuaförü eğitimin temeliyle tanıştıran Pivot Point Türkiye ekibi, Chicago / Amerika’daki merkez akademiden aldığı destek ile bu sektörde Türkiye’de fark yaratmaktadır. Yakın zamanda bunun en güzel örnekleri Türkiye’de ; HAIRiST 2013 saç şovunda Yolly Ten Koopel ( Uluslararası Artistik Direktör) Joakim Ross ( Uluslararası Artistik Ekip Üyesi) ve Sinan Ergün ( Pivot Point Türkiye Saç Kesim Eğitmeni) geleceğin modellerini başarıyla sunmuş.  Ayrıca bu yıl ikincisi Hollanda’nın Amsterdam şehrinde düzenlenen dünyadan seçkin kuaförlerin katıldığı, Pivot Point / Creative Jam Session 2 etkinliğinde uluslar arası artistik ekip Yolly Ten Koopel önderliğinde yeni koleksiyon saç modellerini tanıtarak katılımcıların hayal gücünün sınırlarını zorlayabilecekleri tasarım örnekleri sunmuştur.
 

 

Türkiye’deki kuaförlük mesleğine bağlı okullardaki mesleki eğitimin yeterliliği dünyadaki örneklerinin çok uzağında olduğu bilinen bir gerçek. Pivot Point Türkiye şuanda üzerinde çalıştığı ve  gelecek projelerinin en üstünde bulunan A’dan Z’ye kuaförlük okulu projesini lise ve üniversite düzeyindeki meslek okullarıyla yaptığı çalışmalarla yakın gelecekte hayata geçirecektir.
 
Kuaförlükde çıraklıktan yetişme dönemi çok hızlı bir şekilde kapanıyor ve bu gelecekte istihdam açısından büyük problem yaratacak. Bu problemi ortadan kaldırmanın tek yolu nedeni ? nasılı ? niçini? soran ne yaptığını bilen eğitimli kuaförler yetiştirmek. Pivot Point Türkiye’nin en önemli amacı da budur.

Pivot Point eğitimlerinin içerikleri ; 

*Temel kesim ve İleri düzey kesim  olarak ikiye ayrılıyor.  
*Temel sac kesimi ( salon sclupture) Sure 2 gün / öğleden önce teorik , öğleden sonra pratik.   
*İleri düzey sac kesimi ( Meta ve Meta Men ) Sure 1 veya 2 gün.  
 *Topuz eğitimi : 1 gün temel / 2 gün ileri düzey. 

 

 

 

Farklılıklar

Bütün koleksiyonlar doğadan alınan ilhamla formu / dokusu / rengi, göz önüne alınarak gör – planla – yarat – kişiselleştir formülüne bağlı kalınarak oluşturulmaktadır. Bütün sistem kendi içinde senkronize olarak hayal gücüyle sınırlandırılamayacak kadar modeli öğrencilere sunulmaktadır.

Her eğitimde mutlaka eğitim kitabi ve DVD katılımcıya veriliyor. Yapılan eğitimler bu kitap ve DVD'lerle aynı içeriktedir.  Çünkü eğitimi alan kişi gerektiği zamanlarda bütün almış olduğu bilgileri bu kaynaklarla güncelleyerek taze tutabilir.   

-Mesleki gelişim fırsatı modayı takip etme ve uygulama imkanı 
-Salon içerisinde ayni dilin konuşulması 
-Tekrar edebilme imkanı
-Sistemli çalışma ile hata riskinin ortadan kaldırma 
-Ekibin gelişiminde katkıda bulunma
-Farklılaşma imkanı 
– İş büyütme olanakları
 

 

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz