fbpx

PhiBrows ile salonlarda ekstra servisler…

Kategori

Dünya genelinde çok yaygın bir firma olan PhiBrows, kalıcı makyaj kaş, dudak, saç, cilt tedavilerine odaklanıyor.

PhiBrows Master eğitimeni Çiçek Karakoç, Flowers Güzellik Merkezi’nde müşterilere Microblading 3D Kıl tekniği kaş uygulamasıyla hizmet veriyor.

Konuyla ilgili olarak salon yetkilisi Levent Karakoç ile görüştük.

PhiBrows ile salonlarda ekstra servisler... PhiBrows ile salonlarda ekstra servisler... PhiBrows ile salonlarda ekstra servisler... Salonunuzda ne zamandan beri PhiBrows kullanıyorsunuz?

Salonumuzda 2.5 yıldır bu ürünü kullanıyoruz. Şu ana kadar 2 bin uygulama yaptık. Müşteri memnuniyeti çok iyi.

PhiBrows uygulamasını anlatır mısınız?

PhiBrows, Microblading elle yapılan bir yarı kalıcı kaş çizimi yeteneğidir. Kaşların biçimi, altın orana ve yüz morfolojisine göre hesaplanır. Pigment, sterilize edilmiş aletler kullanılarak derinin yüzey tabakasına uygulanır.

Pigment, doğal saçlara veya kaş rengine uyacak şekilde seçilir. İyileşmenin ardından renk, doğal tüylerin renginden birkaç ton daha açık hale gelebilir.

Simetri, PhiBrows uygulamasıyla elde edilir ve müşterilerin gözleri kapalıyken hesaplanır, çünkü bu şekilde kaşların simetrisini etkileyebilecek mimetik kaslar rahatlatılır.

Darbeler her zaman doğal kaşların büyüdüğü yönünde çizilir ve böylece hiper gerçekçi görünüm elde edilir.

Bir müşteri, çok az doğal tüye sahip olduğu zaman, hacmi artıran gölgeler elde etmek için manuel teknik, makine ile birleştirilir. Bu iki tekniğin kombinasyonu, PhiFusion olarak adlandırılır.

Uygulama, tek kullanımlık steril aletler (PhiBrush) ile yapılır ve pigmentler en yüksek standartlara (PhiBrows microblading pigmentleri) uygun olarak üretilir.

Düzeltme, uygulamadan bir ay sonra yapılır, çünkü ilk uygulamadan sonra çizilen vuruşların yüzde 10-15’i kaybolur.

İlk 5-7 gün boyunca renk çok koyudur. 7 gün sonra yoğunluğunun yüzde 40 ila yüzde 50’sini kaybeder. Rengin kalıcılık süresi öncelikle cildin yağlılığına bağlıdır. Cilt ne kadar yağlıysa, renk de o kadar kısa süre kalır. Aynı zamanda terleme ve güneşe maruz kalma da rengin sağlamlığını azaltır.

Rengin yenilenmesi için beklenen süre ortalama olarak 10-12 ay arasındadır. Yağlı ciltlerde bu süre 6 aya kadardır.

Uygulama sonrasındaki akış, uygulama başarısının yüzde 70’ini oluşturur.

PhiBrows ile salonlarda ekstra servisler...PhiBrows eğitiminden bahseder misiniz? Süreç nasıl işliyor? Kimler katılabiliyor?

Bünyemizde workshoplar gerçekleştiriyoruz. İşini değiştirmek ya da geliştirmek isteyenler için ciddi bir kariyer imkanı var. Sınıflar 5 kişiye kadar. 5 kişinin üzerinde katılım olduğunda ise workshopu otelde gerçekleştiriyoruz. Kurslar 10.00 18.00 saatleri arasında 2 gün sürüyor. Bir gün teori, bir gün canlı model üzerinde uygulama oluyor. Katılımcıların telefonlarına indirebildikleri Craft Master uygulaması var. 6 ay boyunca online olarak eğitimin devamını alabiliyorlar. Sertifika almak için katılımcıların uygulamadaki 11 aşamalı bir sınavı geçmeleri gerekiyor. Eğitimle beraber tüm malzemeleri verdiğimiz bir kitimiz var. Her ay iki workshop oluyor.

Geçtiğimiz ay workshop yapmaya başladık. Geçen ay 6 kişi vardı. Bu hafta gerçekleştirdiğimiz workshopda 12 öğrencimiz var. Eğitim aldıktan sonra kendi salonlarında uygulayabiliyorlar ya da freelance olarak çalışabiliyorlar.

PhiBrowsun farkı nedir?

PhiBrows uygulamasında yarı sentetik organik boyalar kullanılıyor. ARGE çalışmaları Almanya’da yapılıyor. Yarı kalıcı bir sistem. 1.5 yıl kalıcılığı var. Klasik dövme sistemleri gibi değil. Klasik dövmeler ömür boyu kalıyor. Sildirmek istendiğinde sorun oluyor. Bu boyalar pigment olarak çok canlı ve yüzeyde duran boyalar. Dövme gibi durmuyor. O yüzden kullanıcı için çok büyük bir artısı var. Çoklu iğnelerden oluşan blade bıçakları var. O bıçaklarla deri üzerinde mikro kanallar açıp alta pigmenti veriyoruz. Ürünün diğerlerinden farkı çok canlı durması, diğer ürünler mat duruyor ve dağılıyor. Cilt altında dağılınca o çizgiler birbirine giriyor ve blok haline geliyor.

PhiBrows marka olarak artistlerini çok destekliyor. Vizyonu çok geniş bir firma. Ve içine giren insanların hayatı gerçekten değişiyor. Bir uygulamanın fiyatı 1500 TL. 10 uygulama sonrasında 15 bin TL ciro elde edebiliyorsunuz. Royal, Master ve Grandmaster seviyeleri var ve tüm dünyada kabul görüyor.

Daha fazla bilgi almak için Flowers Güzellik Merkezi’nin web sitesini ve sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.

Instagram: phibrows_cicekkarakoc

www.flowersguzellik.com

www.cicek.phi.academy

Facebook: https://www.facebook.com/flowersguzellikmerkezi

Eğitim almak için: [email protected] PhiBrows ile salonlarda ekstra servisler...

Önerilenler

Önceki İçerikModern dokular
Sonraki İçerikHaftanın Salonu: HH Zorlu Center

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz