Paris Moda Haftası’ nda Akılda Kalan 7 Saç ve Makyaj

Paris Moda Haftası sektörü derinden etkileyen salgın haberlerine rağmen oldukça güçlü ve çarpıcı görüntülere sahne oldu. Feminizm temasının ağır bastığı moda haftasında ihtişamlı, ilham verici ve etkileyici saç ve makyajlar da oldukça dikkat çekti. Paris Moda Haftası’nın en dikkat çekici saç ve makyajlarını keşfedin.

isabel marant

Isabel Marant’ın Anti-Fondöten Duruşu

Doğal görünümlere olan eğilim giderek artış gösterirken, artık canlı ve parlak bir cilt için tonla fondöten kullanmak yerine cilt bakımlarına ağırlık veriliyor. Isabel Marant modellerinde fondöten kullanmayarak bu görünümü öne çıkarttı.

christian dior

Christian Dior’un Logolu Bandanası

Logomania akımının sınırları zorladığı son trend akımlarına Christian Dior’da bandanasıyla vurgu yaptı. Bu görünüm logomania tutkunları tarafından oldukça sevilecek gibi duruyor.

valentino

Valentino’nun Keskin Hatları

Sınırları belirgin, grafik eye-liner, parlak ve sabit saçlar, güçlü ve iddialı görünüm. Valentino retro-modern güzellik görünümünü kesin hatlarla ifade ediyor.

mcqueen

Alexander McQueen’den Kırmızı Taç

90’ların pop renkleri trendlere yeniden giriş yapmışken, tartışmasız son zamanların en iddialı moda öncüsü McQueen Milano Moda Haftası’nda Tim Burton temasının hakim olduğu tasarımıyla ve kırmızı saç tacıyla yeni bir akım başlatacak gibi duruyor.

stella mccertney2

Stella McCartney’in Kanatları

Stella’nın eye-linerı sadece kanatlardan oluşuyor. Modern ve minimal görünüm parlak, sıkı bir düşük at kuyruğu ile pürüzsüz ve sade bir güzellik portresi oluşturuyor.

121

Giambatista Valli’den Kristal Maske

3 boyutlu ışıltılar, kristaller yine bu yazın festival teması olacağa benziyor. Fakat Valli’nin defilesinde avangart bir kompozisyonla karşımıza çıkan bu portrenin önümüzdeki sonbahar/kış sezonunda, trendler arasında nasıl bir yer bulacağını birlikte göreceğiz.

miumiu

Miu Miu Çiçeği

Saç aksesuarları yükselişe geçmişken Miu Miu floral aksesuarıyla çarpıcı bir parti görünümü oluşturuyor. Görünen o ki; önümüzdeki sonbahar/kış trendlerinde bizi oldukça renkli akımlar bekliyor.