fbpx

Özgür Masur 2021 İlkbahar Yaz koleksiyonu

Kategori

Özgür Masur, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında İlkbahar/Yaz 2021 koleksiyonu defilesini geçekleştirdi.

Özgür Masur 2021 İlkbahar Yaz koleksiyonu

İlkbahar-Yaz 2021 hazır giyim koleksiyonunu markasının DNA’sında bulunan kadın silüetlerini birleştirdiği ışıltılı siluetlerle sunan Özgür Masur, pret-a-couture çizgisinde ilerlemeye devam ediyor.

İmza silüetlerin canlı renklerle buluştuğu koleksiyonda; yeşil, mavi, turuncu ve pembe silüetler ön plana çıkıyor. Onlara beyaz ve ekru eşlik ediyor. 24 parçalık koleksiyonda formun gücü öne çıkıyor. Kabarık etekler, uçuşan silüetler, cut-out detaylar, drapeli kesimlerin maksimize ediliyor. Formlarda öne çıkan güçlü kadınlar, güçlü silüetler yer alıyor.

Özgür Masur 2021 İlkbahar Yaz koleksiyonu
Özgür Masur 2021 İlkbahar Yaz koleksiyonu

Yeni biçimler üreten Özgür Masur, bunları farklı renkler ve el işlemeleriyle harmanlıyor. Zamana meydan okuyan ve sofistike kadınsı siluetleri tercih ediyor. Modern dikiş tekniklerini kullanıyor.

Masur “güzellik”ten ziyade “gerçeklik” kavramına odaklanan, karakteristik lüks moda anlayışıyla yarattığı koleksiyonlarıyla 2009’dan bu yana İstanbul Moda Haftası’nda büyük bir nüfuza sahip.

Özgür Masur 2021 İlkbahar Yaz koleksiyonu

Özgür Masur’un evreni gelenek ve modernite arasında bir yerde konumlanıyor. Oldukça kadınsı glam, soul ve zarif silüetlere sahip sofistike çizgiler klasik kalıp tekniklerine eşsiz bir hava katarak özgünlük kazandırıyor.

Türkiye’nin en iyi moda tasarımcılarından biri kabul edilen Özgür Masur moda endüstrisinde uluslararası başarıyı yakalamış bir isim ve 2018 yılından beri Türk Moda Tasarımcıları Derneği’nin eş başkanlığını üstleniyor.

Hayatın her anının kutlamaya değer olduğunun altını çizen Masur, kendisini önemseyen kadınlar için neden aramayan bir şıklık sunuyor. Ve kadınların sadece kendileri için giyindiği, hazırlandığı o anlara eşlik etmek istediğini vurguluyor.

Özgür Masur’un İlkbahar-Yaz Pret-a-Couture koleksiyonu; güçlü silüetleri markanın DNA’sındaki lüks algısıyla buluşturuyor. Lüksü özümsemiş siluetler, markanın DNA’sındaki couture kültüründen beslenen koleksiyonlarını ortaya koyuyor. Masur, yazın renklerinin ve geride bıraktığı fresh hissin arkasındaki bu koleksiyonda hiç bitmeyen bir yaz düşünü ardına alıyor. İçerisindeki “demi-couture” parçalar ile öne çıkan koleksiyon, kadınların özgün ve güçlü ruhuyla birleştiriyor.

Silver dokular, ışıldayan kumaşlar, hacimli silüetler, koleksiyonun temelini oluşturuyor. Sezon renkleri de vurgulanıyor. Koleksiyon, Couture algısını hazır giyim pratikliğiyle buluşturuyor. Özgür Masur çizgilerindeki lüks tavırdan ödün vermeyen, özgüveni yüksek siluetlere dönüşüyor.

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz