OMC’de neler oluyor?

Kategori

OMC'de neler oluyor? 

 

65 ülkeden üye olan kuruluşlar aracılığıyla toplam 1 milyon üye ile dünyanın en büyük çaplı kuaförlük kuruluşu olan “Organisation Mondiale Coiffure” (OMC) 1946 yılından itibaren faaliyet gösteriyor. 

Moda akımlarının tanıtıldığı ve koleksiyon eğitimlerinin seminerlerinin verildiği  organizasyon bünyesinde Asya, Avrupa ve Amerika’dan OMC’ye üye olan salon yöneticileri, saç stilistleri, akademiler, öğrenciler ve firmalar aynı platfomda buluşuyor. 

İleri düzey kuaförlerin yeteneklerini sergileyerek yarıştıkları OMC World Champion ve OMC World Cup’a başvuru yapabilmek için ise üye ülkeler arasında olmak gerekiyor. 

Türkiye'deki meslek örgütleri, OMC'ye üye olmayan ender ülkeler arasında geliyor ve uzun yıllardır nedensiz bir şekilde kuaförlüğün bu uluslararası organizasyonuna üyelik gerçekleştiremiyor.

 

Yarışmalarda her ülkeden 3 delege seçiliyor.22 yaşın altında olan kuaförlük bölümü öğrencileri de yarışmaya katılabiliyor.  Kazananlar altın, gümüş ve bronz madalya ve kuaförlük öğrencilerinin mesleğe bir adım ötede başlamalarını sağlayan sertifika kazanıyorlar. OMC Hairworld kapsamında Leo Passage OMC Junior Inspiration Trophy gerçekleşiyor.

OMC etkinliği www.omchairworld.com üzerinden canlı olarak yayımlanıyor. 

OMC'ye Kuaför-berber Meslek Odaları, Kuaförlük Meslek örgütleri veya Kuaförler ve Berberler Federasyonu üye olabiliyor. 

 

 

Bilginin daha ulaşılabilir olduğu günümüz teknolojisinde kuaförlüğün dijital ortamdaki haber kaynağı hairist.com.tr’nin resmi mobil uygulaması Android ve IOS işletim sistemli akıllı telefonlarda!  

İndirmek için tıklayın:   

 

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobiroller.mobi9450942228

 

https://itunes.apple.com/tr/app/hairist/id982145975

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz