Okulları tanıyalım – 6

Okulları tanıyalım – 6

Ankara/ Gölbaşı Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Pratik Kız Sanat Okulu olarak 1970 yılından beri  Dr. Şerafettin Tombuloğlu Lisesi Müdürlüğüne ait tarihi ek binada (şimdiki öğretmen evi pansiyonunda) eğitim ve öğretimini sürdürmekte iken, 1993-1994 eğitim ve öğretim yılında Kız Teknik Öğretimi Genel Müdürlüğünün 09.08.1993 tarih ve" 3255 sayılı kararı ile aynı bahçe içerisinde "çok programlı lise" için yapılan şu anki Anadolu Lisesine dönüştürülen yeni binanın işlik olarak yapılmış bulunan binada iki derslik olarak eğitim ve öğretime başlanmıştır.

saç, tasarım, moda, okul

Kurumun amacına uygun hizmet edebilmesi için büyük olan atelyeler , binanın mimari özelliğine dokunmamak kaydı ile gerekli değişiklikler, okulun kendi imkanları ve bakanlığımızın ödenek katkıları ile Kız Tekniköğretim Genel Müdürlüğünün 27.08.1993 gün ve 3552 sayılı onayları ile uygun görülmüş olup ihtiyaca cevap verecek şekilde bölmeler yapılmıştır.

Binanın içerisinde bakanlık onayı ve ödenek katkıları ile çeşitli bölüm ve ilaveler ve atölyeler  yapılarak bugünkü duruma getirilmiştir, Kız Teknik Öğretim Genel Müdürlüğünün 2000-2001 eğitim öğretim yılı başlarında erkek öğrenci alınmasına onay vermesi ve erkek öğrenci alımı nedeni ile okul isminin "Meslek Lisesi"ne dönüşümü sağlanmıştır. Eğitim ve öğretime 2000-2001 öğretim yılından 2006-2007 öğretim yılına kadar Meslek Lisesi olarak devam etmiştir.

2006-2007 öğretim yılından itibaren okul "Anadolu Kız Teknik Anadolu Kız Meslek ve Meslek Lisesi" ne dönüştürülmüştür. 2007-2008 eğitim öğretim yılından itibaren Şafak Mahallesi Karanfil Caddesi No: 38 adresindeki Osman Tan Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü yanındaki yeni binasında hizmet vermeye devam etmektedir.

Okul, öğrencilerin 4 yıl süren lise eğitimlerinin ardından Güzellik  ve Saç bakım Hizmetleri, Gıda Teknolojisi, Giyim Üretim Teknolojisi, Bilişim Teknolojileri, Halkla İlişkiler ve Organizasyon, Grafik ve Fotoğraf ve Çocuk Gelişimi ve Eğitimi alanlarında uzmanlaşarak meslek sahibi olabildikleri bir okuldur.

Güzellik ve Saç Hizmetleri alanının amacı sektörün ihtiyacı olan nitelikli ara elemanları yetiştirmek ve üniversitelerde alanla ilgili bölümlere alt yapı hazırlamaktır. Güzellik ve Saç Hizmetleri bölümü mezunu öğrenciler, kadın ve erkek kuaför salonlarında, güzellik merkezlerinde, televizyon ve sinema stüdyolarında, tiyatro salonlarında çalışabilecek yetkinliği kazanıyorlar.

hairist.com.tr’nin resmi

 mobil uygulaması Android ve IOS işletim sistemli akıllı telefonlarda!  

İndirmek için tıklayın:   

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobiroller.mobi9450942228

 

https://itunes.apple.com/tr/app/hairist/id982145975