Ten Renginize Uygun Nötr Saç Renkleri

Saç renginizi genleriniz belirler. Ancak, çeşitli çevresel faktörler ve yaşam tarzı değişiklikleri nedeniyle zamanla saç renginiz değişebilir. Çoğu insan doğal saç renginden memnun değildir. Bazıları saç boyalarını saçlarındaki beyazları kapatmak için kullanırken, bazıları da yeni bir görünüm elde etmek için kullanır. Saç rengini sınıflandırmak için genellikle sıcak ve soğuk tonlar kullanılır. Sarı alt tonlu renkler “sıcak” , mavi alt tonlu renkler ise “soğuk” olarak adlandırılır. Bir de doğal görünüm için ideal olan nötr saç renkleri vardır.

Nötr saç renkleri hem sıcak hem de soğuk cilt tonlarına uygundur. Siyah ve kahverenginin açık ve koyu tonları gibi saç renkleri, tüm cilt tonlarıyla güzel bir şekilde eşleştiği için nötr renkler olarak adlandırılabilir.

nötr saç rengi

Soğuk cilt tonuna sahip kişiler, açık tenli olduklarından ve ciltlerinde bir buğday tonunu da barındırdıklarından dolayı, her zaman nötr bir tonu tercih etmelidir. Açık tenliler kızıla çalan sarıdan ya da altın sarısından kaçınmalı, bunun yerine küllü tonları veya diğer nötr tonları denemeliler.

Saçlarınızın kökten uca tek renk olmasını istiyorsanız tercihinizi nötr bir renkten yana kullanın. Nötr veya küllü bir renk elde etmek için, önce profesyonel bir kuaföre başvurmalı ve daha önce uygulanmış boyanın tüm izlerini saçtan çıkarmalısınız. Ama eğer saçınızı evde kendi başınıza boyuyorsanız, o zaman her zaman etiketinde ‘küllü’ veya ‘nötr’ yazan bir boya satın almaya dikkat edin.

Genel olarak beyaz, siyah ve kahverengi tonları saç rengi açısından nötr kabul edilir. Ancak konu saç olduğunda asıl nötr renk kahverengidir.

makyaj hataları

Nötr renklerdeki sorun, gerçekten parlak bir renge erişene kadar en az birkaç uygulama gerektirmesidir. Nötr renk, küllü renkle de karşılaştırılabilir. Mükemmel bir nötr ton elde etmek için ilk aşamada saçınızı küllü bir renge boyatmalı, ardından en az iki ila üç kez şampuanlayarak, küllü renğin yavaşça kaybolmasını sağlamaktır. Böylece renk yerini mükemmel bir nötr renge bırakır.

Nötr saç renkleri herkese yakışır çünkü hem sıcak ve soğuk alt tonlara hem de açık, orta ve koyu ten tonlarına uygundur.

Doğal ve nötr saç rengi arasındaki fark nedir?

Doğal saç renkleri tek pigmentli renklerdir. Sıcak (altın, bal, karamel, açık kahverengi, açık kumral) ve soğuk (koyu kahverengi, kül sarısı ve koyu kumral) olabilirler. Nötr saç rengi ise tüm ana renklerin dengeli bir karışımıdır. Genellikle kahverengi, beyaz ve siyah tonları nötr kabul edilir.

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz