fbpx

New Gen defilesi için saçları MAAG saç ve sanat ekibi tasarladı

Kategori

İstanbul Moda Akademisi’nin Moda Tasarımı lisans ve lisansüstü program mezunlarından oluşan karma defilesi NEW GEN, Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul kapsamında Zorlu Center PSM’de gerçekleşti.

İstanbul Moda Akademisi’nde moda tasarımı eğitimi almış genç yetenekleri sektörle buluşturan NEW GEN, İstanbul Moda Akademisi’nin mezunlarına koleksiyonlarını Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’da gösterme fırsatı sunuyor. NEW GEN defilesinde koleksiyonunu sergileyen genç moda tasarımcıları her yıl sektörün uzman isimlerinden oluşan ön jüri değerlendirmesi sonucu seçilerek ve MBFWI takviminde yer alma şansı buluyor.

Asude Senoğlu

Gizem Güngör
Gizem Güngör

Gizem Güngör
Gizem Güngör

Kübra Akgünlü
Kübra Akgünlü

Merve Gülbudak

Neslihan Çömez
Neslihan Çömez

Neslihan Çömez
Neslihan Çömez

Sanem Esen
Sanem Esen

Tuğçe Demiran
Tuğçe Demiran

Tuğce Demiran

Tuğce Güreşçi
Tuğce Güreşçi

Tuğce Güreşci
Tuğce Güreşci

New Gen Karma defilesinde bu sezon 8 genç ve yetenekli tasarımcının İlkbahar/Yaz 2018 koleksiyonları bir arada MBFWI podyumunda yer aldılar. Dice Kayek ile gerçekleştirilen İzler Sergisi’nde yer alan Asude Şenoğlu’nun “Fake ID” koleksiyonu ve Neslihan Çömez’in “Dual Souls” koleksiyonu ile 2016 yılında Koza Genç Moda Tasarımcıları yarışmasında birinciliği kazanan Tuğçe Demiran’ın “Los Magicos” koleksiyonu, “Perfume And The Power Of Your Beauty” isimli koleksiyonu ile Tuğçe Güreşçi, “4 Times Four” isimli koleksiyonu ile Gizem Güngör ile Inditex firması tasarım ve satın alma hizmeti veren Merve Gülbudak’ın “My Heart is Stranger” koleksiyonu ve “Sirius” isimli koleksiyonu ile Kübra Akgünlü, “Free To Be Freak” isimli koleksiyonu ile Sanem Esen’in koleksiyonları sunuldu.

Wella Professionals ekibi, Kariyer Eğitim Kurumları öğrencileri ve Hüseyin Çavdar liderliğinde MAAG saç ve sanat ekibi, New Gen defilesi için sekiz saç tasarladı. Hüseyin Çavdar, tasarladıkları saçlar hakkında bilgi verdi: “Kıyafetlerin keskin çizgileri ve çıkış açısı, renkleri saç tasarlarken bizim için önemliydi. 8 tasarımcı için farklı saçlar tasarladık. İki tasarımcı için peruk kullanarak artistik tasarımlar yaptık. Peruklar yüzü tamamen kapatıyordu. Sadece tek gözü açığa çıkardık ve çene altından boğum yaptık. Perukları ters olarak taktık. 80’lerin afro modelinden ilham alıp modernize ederek, dalgalı, dağınık ve kabarık bir erkek saç modeli tasarladık. 2 modelde enseden toplanan saçlar öne çıkıyordu. Diğerlerinde doğal, salaş ve günlük kullanılabilecek saçlar tasarladık. Sebastian Professional Craft Clay Biçimlendirici Mat Şekillendirici ile saçlara doku kazandırdık.

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz