Neler yapmalı?

Müşteriler neden sadakatsiz olur?

Müşterilerinizin başka salonları tercih etmelerine sebep olan etkenlerden birkaçı:

  • Dinlendiklerini hissetmedikleri zaman:

Kendilerinin dinlenmediklerini hisseden müşterilerin salondan uzaklaşması bir numaralı sebeptir. İstediklerini onlara vermeye çalışın eğer ona sunamayacağınız bir şeyde diretiyorsa, istediği şeyi neden gerçekleştiremeyeceğinizi onu ikna edene kadar anlatın.

  • Fiyatlardaki dalgalanma:

Bazen sevdiğiniz, arkadaş olduğunuz müşterilerinize fazlaca indirim uyguluyor musunuz? Ya da onlara haber vermeden bakım gibi ekstra hizmetler uyguluyor musunuz? Bu tarz uygulamalar yaptığınız müşteriler indirimlerden memnun kalacaktır. Fakat normal fiyatlar üzerinden ödeme almak istediğinizde salonunuzdan soğuyacaklardır. Çünkü alıştığı fiyatı sever ve dalgalanmalardan müşteriler hoşlanmaz.

saç, tasarım, moda, sanat, koleksiyon, kuaför

  • Online randevu alamazlarsa:

Günümüz internet çağında artık insanlar internet üzerinden günlük işlerini planlıyor ve online kuaför randevusu da bunlardan biri. Güncel özelliklere sahip bir salonunuz yoksa müşteriler zamanla sizin salonunuzdan uzaklaşarak daha teknolojik salonlara yönelecektir.

  • İrtibatta kalmayı unutmak:

Müşterilerinizi ne kadar önemsediğinizi onlara göstermelisiniz. Her ziyaretinde işlemleri, iletişimi, servisi sevdiğini hissetmelisiniz. Ona stil önerileri sunmalı, modadan haberler ile onu bilgilendirmeli ve birebir ilgilenmelisiniz. Her zaman daha fazlası için ikna etmek bir sonraki ziyaretini garanti altına alacaktır.

  • Geri bildirimlerini sormazsanız:

Her zaman müşterilerinize servis sonrası fikrini sormalısınız. Yüzleşmeniz gereken kötü bir fikri varsa dahi onu dinlemek son derece önemlidir. Örneğin müşterilerinize bunun için özel bir e-posta anket oluşturarak, hizmet değerlendirmesi yapmanız onu memnun edecektir.

Müşterilerinizle ilişkilerinizi doğru kurup, kartlarınızı doğru oynarsanız kazanan siz olacaksınız. Bu şekilde sadakatli bir müşteri portföyü oluşturmuş olacaksınız.

 

Bilginin daha ulaşılabilir olduğu günümüz teknolojisinde kuaförlüğün dijital ortamdaki haber kaynağı hairist.com.tr’nin resmi

 mobil uygulaması Android ve IOS işletim sistemli akıllı telefonlarda!  

İndirmek için tıklayın:   

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobiroller.mobi9450942228

 

https://itunes.apple.com/tr/app/hairist/id982145975