NAHA’da bir Türk: Dilek Onur Taylor

Kategori

Kuzey Amerika’nın en görkemli yarışması NAHA Doku Finalistleri arasında yer alan ve İzmir’de doğduktan sonra Amerika’ya yerleşen Dilek Onur Taylor ile yarışmaya hazırlık sürecini, kuaförlüğe bakış açısını konuştuk.

HAIRiST ONLINE: NAHA’da doku kategorisinde finalist olmak nasıl bir duygu?

Dilek Onur Taylor: NAHA Kuzey Amerika’da gerçekleşen en prestijli kuaförlük etlinliği ve doku kategorisindeki koleksiyonumla ödüllendirildiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum. Dünyanın her yerinde modellerimi görmek beni inanılmaz mutlu ediyor. 

HAIRiST ONLINE:  Yarışmaya nasıl hazırlandınız? Süreci anlatabilir misiniz?

Dilek Onur Taylor: Güzellik, moda ve tasarım dergilerinden ilham veren fotoğrafları çizerek çalışmalarıma başladım. 

NAHA’daki vizyonunuzu gerçekleştirebilmek için saçı ön plana çıkaran bir fotoğrafçı, makyaj uzmanı ve moda stilisti ile birlikte çalışıyor olmanız gerekiyor.

HAIRiST ONLINE:  Yarışmada nasıl bir konsept kullandınız?  

Dilek Onur Taylor: Saç tasarlarken doku çalışmalarını ve abartılmış stilleri çok seviyorum. Saçlar kendi hikayelerini anlatıyorlar.

HAIRiST ONLINE: İlham kaynaklarınız nelerdir?

Dilek Onur Taylor: Koleksiyonda güzellik ve moda birleşiyor. Her zaman James Bond kızlarını çok sevmişimdir. Modern stillere doku ve hareket kazandırdım.   

HAIRiST ONLINE: Başarılı bir kuaför nasıl olmalıdır?

Dilek Onur Taylor: Hiçbir zaman çalışmayı ve öğrenmeyi bırakmamalıdır. Tüm kariyerim boyunca her gün kendimi daha çok geliştirdim. Yeni bir şeyler öğrenmek için hiçbir fırsatı kaçırmadım.    

Önerilenler

Benzer İçerikler