Müşterilerinizdeki cilt kanseri belirtilerini nasıl görebilirsiniz?

Hem işinize hem de müşterilerinize yardımı dokunacak bu durumla ilgili kendinizi hazırlayın.

Cilt kanseri, en yaygın kanser türlerinden biridir. İnsanlar doktor kontrolünden çok kuaföre gidiyorlar. Siz de saç ve güzellik uzmanları olarak cilt kanseri konusunda eşsiz bir role sahip oluyorsunuz.

Cilt kanseri nedir?

Birçok cilt kanseri türü vardır ve hepsi farklı şekillerde görülebilir. Ben, lezyon gibi modüller ya da kırmızı veya kuru ciltlerle anlaşılabilir bazı türleri de vardır. Bazı cilt kanser türleri kafa derisinde, tırnak yatağında veya topuklarda görülebilir. Bu bölgeler de kuaförlerin ya da güzellik terapistlerinin çoğunlukla gördüğü bölgelerdir.

Cilt Kanseri belirtilerini nasıl görebilirsiniz?

Cilt kanserini nasıl saptarsınız?

Cilt kanserinin erken saptamak hayati bir öneme sahiptir ve müşterinizin hayatı kurtulabilir. Ben lezyon ya da modülleri aşağıdaki kuralları izleyerek kontrol edebilirsiniz.

Asimetri: Modülün bir yarısı diğer yarısına uymuyorsa,

Kenarlar: Kenarlar düzensiz veya belirgin değilse,

Renk: Modül renksiz veya birden çok renk barındırıyorsa,

Çap: Ben veya modül 6mm’den büyükse,

Gitgide değişen: Modülün rengi, şekli veya büyüklüğü değişiyorsa; cilt kanseri belirtisi olabilir.

Kanser araştırmalarında görevli olan Weilin Wu kuaförlerin müşterilerinde görülemeyecek modülleri görebilmelerinin ve müşterilerini doktora görünmeye teşvik edebileceğini söylüyor.

Müşterilerinizle cilt kanserini nasıl konuşabilirsiniz?

Böylesine hassas bir konuyu müşterinizle konuşmak zor olabilir. Öncelikle müşterinize derisinde bir ben ya da kuru bir bölge olduğunun farkında olup olmadığını sorabilirsiniz. Önem vermesi gerektiğini önererek farkındalık yaratabilirsiniz. Ayrıca bir sonraki gelişinde değişiklik olup olmadığını kontrol edebilmek için benin fotoğrafını çekmeyi de önerebilirsiniz.


 

Bizi sosyal medyada takip edin!

https://instagram.com/hairistcomtr/?hl=tr @hairistcomtr

https://www.youtube.com/channel/UCys9wuOFAG5Fam65MujXTVA?view_as=subscriber hairistcomtr

https://www.facebook.com/hairistcomtr/?ref=aymt_homepage_panel&eid=ARAy9SWPfb5meaupOcdHEQpsTE2u_iS-yAAAexeWtR8OFbOs8qjOCHpdlrfbbtPjZjyoRRMrWR9Mxo8T hairist

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here