fbpx

Mustafa Yanaz: Almanya’da Yılın Kuaförü

Kategori

Mustafa Yanaz: Almanya’da Yılın Kuaförü

Stuttgart’da Toni & Guy Akademi’de altı sene çalıştıktan sonra Salon Cube’de Kreatif Direktör olarak kariyerine devam eden Mustafa Yanaz 2011 ve 2012 Almanya Kuaförleri Ödülleri’nde Avangard kategorinde ödül kazanmıştı. Geçtiğimiz sene ve  bu sene Almanya’da Yılın Kuaförü seçilen Mustafa Yanaz bizimle deneyimlerini paylaştı. 

     

2013’de ve 2014’te  Almanya’da Yılın Kuaförü seçildiniz. Nasıl hissediyorsunuz kendinizi?

Almanya’da ve uluslararası kuaför endüstrisine yeteneklerimi gösterebildiğim ve Yılın Kuaförü seçildiğim için çok mutluyum. Almanya’da yaşayan bir Türk olarak ödülü aldığım için gurur duyuyorum.

Yarışmaya nasıl hazırlandınız? Süreci biraz anlatır mısınız?

Öncelikle hangi fotoğrafçı ve mankenlerle çalışmak istediğime karar verdim.  Koleksiyon hakkında ilham kaynaklarımı topladım. Hazırlık ve organizasyon başarılı bir koleksiyonun en önemli püf noktaları olduğu için, çekim ekibimi toplayıp koleksiyon hakkındaki fikirlerimi paylaşıyorum.

Koleksiyonu oluştururken, ekibimin fikirlerine çok önem veriyorum. Herkesin uzman olduğu bir alan olduğu için çekim gününde ekibin pozitif bir atmosferde çalışması için elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Çünkü ancak motive olan bir ekip başarılı bir çekim sağlayabilir. Uygulamak istediğim modelleri çekimden önce bir çok kez çalışıyorum. Çekim gününde saç modellerini kusursuz bir şekilde uygulamaya önem veriyorum.

Gençlere tavsiyeleriniz?

Hata yapmak asla kötü bir tecrübe değildir. Ancak hatalarımızdan yeni şeyler öğrenebiliriz. Denemekten korkmayalım ve yaratıcılığımızı engellemeyelim.

Nelerden ilham alıyorsunuz?

En büyük ilhamlarımı ekip olarak da çalıştığımız Paris, Londra ve New York’ta düzenlenen Fashion Week’lerden alıyorum. Moda, sanat ve mimariden ilham aldığım için kesimlerimde sert ve grafik şekiller görebilirsiniz. 

Önerilenler

Önceki İçerikAyın Kuaförleri Burada!
Sonraki İçerikParlak bir gelecek…

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz