Muhteşem Bukleler için Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

Created by cookie_studio

Hareketli, hacimli ve elektriklenmeyen bukleler için saçı nasıl kurutmalı, keserken nelere dikkat edilmeli, şekillendirme nasıl yapılmalı? İşte, kıvırcık saçın püf noktaları:

1. Saçlar yıkandıktan sonra sadece kısa bir süre az sürtünmeli mikrofiber havluyla örtün. Müşteri yerine geri döndüğünde, saçın yanlış yönde olmaması için havluyu hemen çıkarın.

2. Kesim öncesinde saça uyguladığınız –silikon,  sülfat, paraben ve alkol içermeyen- bakım ürününü kesim boyunca saçta bırakmak ve ardından durulamak en iyisidir. Sonra saçlar tekrar ıslanır ve bukleler doğal tutamlarında kalır.

3. Şekillendirme ürününü çok ıslak saça, tercihen jöle ile uygulayın. Saç zaten kuruysa, ortaya çıkan bukleler bozulur ve güzel bir şekilde kıvrılmaz.

4 Saçları son kez tarakla ıslatın. Müşteri başını öne yatırarak saçlarını öne doğru sallar. Mikrofiber bir havluyla alttan nemi dikkatlice sıkın. Ovmayın, saçı karıştırmayın.

5.  Saçı fön makinesini hafif rüzgar ayarına getirip daima bir difüzörle ılık bir şekilde kurutun. Uçlar kuruyana ve bukleler toplanıncaya kadar saç kurutma makinesini, aşağıdan tutun. Saçlar kuruduktan sonra hava çıkışını artırabilirsiniz.

6. Saçın kalitesine bağlı olarak, saçı başın üst kısmında tutturun, böylece o kısım çok öne çıkmaz.

7. Saçı önden fönleyin ve fön makinesini saça aşağıdan, farklı noktalardan tutun.

8. Müşteriyi dik, sonra baş aşağı, sonra tekrar dik oturtturarak saçlar tamamen kuruyana kadar (dönüşümlü olarak 30 dakikaya kadar) fön ile kurutmaya devam edin.

9. Güzelce şekil almış bukleleri yumuşak ve esnek hale getirmek için alttan birkaç damla argan yağı  ile yoğurarak jölenin sertliğini alın.

Önerilenler

Benzer İçerikler