Moda ve Güzellik Dünyasının Yeni Adresi

Uluslararası eğitim veren Türkiye’nin en yeni ve en yetkin moda ve güzelik akademisi Altier Academy, geleceğin profesyonellerini modern ve yenilikçi eğitimlerle buluşturuyor.

Genç yeteneklerin sınavla alınacağı bazı moda programlarında 100% burs imkanı sunarken, mezun olduktan sonra dünyanın moda başkentlerinde sektörel deneyim kazandırıyor.

ALTIER ACADEMY

Moda ve güzellik sektörünün geleceğini ön görerek, hem lokal hem de global ihtiyaçlarını analiz edilip, her kesimden öğrenciye yönelik uluslararası kalitede eğitimleri ile Altier Academy, son teknolojiye sahip tam donanımlı eğitim ortamıyla yaratıcı, dinamik ve yenilikçi profesyonel bireyler yetiştiriyor.

Altier, Moda ve Güzellik alanında beceri ve yeteneklerine en uygun akademi programını seçmeleri ve tutkularının nerede olduğunu tespit etmelerine yardımcı olacak heyecan verici deneyimler sunuyor. Uluslararası başarı hedefleyen bireyler dil tercihlerine göre profesyonel akademik kariyere sahip yabancı eğitmenler eşliğinde Moda Tasarımı, Stilistlik ve Modelistlik akademi programlarını İngilizce olarak da alabiliyorlar.

Altier; Fransızca anlamıyla, “özgüveni yüksek”, Türkçe anlamıyla ise “altın değerinde insan” anlamlarını taşımakta. Altier Academy, moda ve güzellik sektörlerine özgüveni yüksek, altın değerinde profesyoneller yetiştirme mottosuyla misyonunu isminden alıyor.

Moda alanındaki uzun süreli eğitimleri arasında; Moda Tasarımı ve Teknolojileri, Moda Tasarımı, Modelistlik, Stilistlik, Gerber Sistem Uzmanlığı, Moda Tasarımında Photoshop & Illustrator yer alıyor. Kısa eğitimleri ise, modanın farklı ve güncel konularını ele alan, alanında uzman kişiler tarafından gerçekleştirilerek tasarlanıyor. Moda Fotoğrafçılığı, Stil Danışmanlığı, Styling, Moda Medya İletişimi yer alıyor.

ALTIER ACADEMY

Güzellik alanında uzun süreli eğitimleri arasında; Güzellik Uzmanlığı, Kuaförlük, Makyaj, Kalıcı Makyaj, Diode Lazer Epilasyon yer alıyor. Kısa eğitimlerde ise Salon Yönetimi, Protez Tırnak, Sahne Makyajı, Welness SPA Terapistliği dersleri en çok tercih edilenler arasında.

Eğitimlerinin yanı sıra Türkiye’nin önde gelen firma profesyonelleriyle tanışma imkanı, workshop deneyimleri, konferanslar, sergiler, trunkshowlar ve farklı içerikte etkinlikler sunarak öğrencileri her açıdan profesyonel iş hayatına hazırlıyor.

Kütüphane ve Starbucks keyfi bir arada

Altier, öğrencilerine kişisel araştırma ve öğrenme ihtiyaçlarını karşılayacak moda, sanat, tasarım, tarih, marka yönetimi, pazarlama, endüstri gibi daha birçok alanı kapsayan kitapların mevcut olduğu zengin kütüphanesiyle hizmet veriyor.

Dünyanın en iyi kahve zinciri olan Starbucks tüm kahve çeşitleriyle Altier Academy’de hizmet veriyor. Öğrencilerine her zaman alanında en iyisini sunmak isteyen Altier, kitap, kahve ve arkadaşlarıyla beraber sohbet keyfini bir arada yaşamak isteyenler için de kusursuz bir sosyal ortam sunuyor.

ALTIER ACADEMY ALTIER4 1

Eğitim koçluğu hizmeti

Her öğrencinin kendine güvenen, yetkin ve istihdam edilebilir bir mezun olmasına yardımcı olmak için tasarlanan Altier Academy Eğitim Koçluğu, Moda ve Güzellik sektöründe geleceğin profesyonelleri olacak öğrencilere iş hayatına adım atacakları zaman en doğru şekilde firmalarla iletişimini sağlayan, eğitimleri süresince devamlılığını ve derslerdeki performansını takip eden bir hizmette veriyor. Altier Academy, öğrencilerini iş hayatlarına atıldıktan sonra da yakından takip ederek, onları teşvik etmeye ve desteklemeye devam ediyor.

ALTIER ACADEMY