Meme Küçültme Estetiği Nedir? Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kategori

Kadınların büyük veya orantısız göğüslere sahip olması ve bunun vücudunda birçok rahatsızlığı da beraberinde getirmesinden dolayı başvurulan estetik işlemi meme küçültme estetiği olarak bilinmektedir. Omuz ve boyunda meydana gelen ağrılar, meme altında oluşan pişik, rahat giyinememe gibi problemler günlük hayattaki işlevleri kısıtladığı için aslında göğüs küçültme ameliyatı oldukça önemli bir operasyondur. Bunların yanında göğüslerinin görüntüsünden hoşnut olmayan kadınlar da meme estetiğine başvurabilmektedir.  Peki bahsettiğimiz meme ameliyatı nasıl yapılıyor? Gelin birlikte inceleyelim.

Meme Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme küçültme estetiği, memeden ve deriden yağ dokusu alınması ile gerçekleştirilir. Bilinmesi gerekiyor ki bu ameliyatın kişiye uygulanabilmesi için 20 yaş ve üzeri olması gerekiyor. Eğer bu kurala uygun ise, operasyon yapılabilir. Meme küçültme estetiği yaklaşık 2 ile 4 saat arasında yapılmaktadır. Genel anestezi altında yapılan bu estetik ameliyatında ters T kesi ve lolipop kesi yöntemleri kullanılmaktadır. Tabi hangi yöntemin kullanılacağına hekim, kişinin göğüs yapısını inceleyerek karar vermektedir. Yapılan tüm işlemler süt bezine zarar vermemek adına titizlikle gerçekleştirilmektedir. Operasyon tamamlandığında ise işlem yapılan bölgeye dren konulur ve deri kapatılır. Meme ameliyatı sonrası kişi bir gün hastanede tutulur. Dren alındıktan sonra ve pansuman yapıldıktan sonra ise evine gönderilir.

meme küçültme

Meme Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Meme estetiği yaptıran kişi taburcu olurken sporcu sütyeni giydirilir ve ve iyileşme sürecinde ilk 6 hafta kullanılması önerilir. İlk bir ve ikinci hafta kontroller devam eder. Dikişlerin alınması ise ikinci hafta gerçekleştirilir. Bu süreçte, ilk 4 gün korunulması gerekse de, 4. günden itibaren kişi duşunu alabilir. Genellikle bir hafta sonra da normal yaşantısına geri döner

Meme Küçültme Estetiği Sık Sorulanlar

Ameliyat sonrası ağrı olur mu?

Büyük bir operasyon gerçekleştiği için, kişide 6-12 ay arası ağrı veya sızı hissedilebilir. Fakat bu ağrılar geçici olmakla birlikte hafif olacaktır.

İz kalıyor mu?

Evet. Meme küçültme estetiği yapıldığında çok belirgin olmasa da küçük bir iz kalabiliyor. İzin büyüklüğü ve görünürlüğü daha çok uygulanan tekniğe ve küçültme boyutuna göre değişiyor.

Estetik sonrası nelere dikkat etmeliyiz?

En önemli nokta ameliyat sonrası en az bir hafta dinlenme sürecidir. Ağır hareketlerden uzaklaşarak hekimin yazdığı ilaçları tüketip istirahat edilmelidir.

Önerilenler

Benzer İçerikler