fbpx

Manhattan’da geleneksel bir berber dükkanı

Kategori

 

 

Manhattan’da, Midtown East'te dekorasyonu ve hizmetiyle geleneksel erkek berberliğini onurlandıran bir işletme var. The New  York Shaving Company (New York Tıraş Şirketi), erkekler için kartuşlu tıraş bıçaklarına bir alternatif sunuyor.

2007 yılında Manhattan’ın trendy muhiti SoHo’da küçük bir berber dükkanı açan şirket, 200 yıllık berberlik zanaâtı gelenekleriyle damatları da düğüne hazırlıyor. Manhattan’da ikinci şubesini açan şirketin CEO’su John Scala, “Erkeklere gerektiği gibi tıraş olma konusunda yardımcı olmak ve onları bu konuda eğitmek istiyorum. Üzerinde 10 bıçak bulunan bir tıraş bıçağıyla tıraşın aksine, tek bıçakla tıraş olmak hem cildiniz, hem cüzdanınız hem de çevre için çok daha iyi. Çok daha temiz bir tıraş ” diyor.

Gerçek berber nostaljisini yaşama lüksü

680 metrekarelik berber dükkanı, 1900’lerin ortalarındaki gerçek berber dükkanlarının izlerini taşıyor. Dükkanın her yerinde geridönüşümlü ahşap kullanılmış. Siyah – beyaz mozaik yer döşemeleri de o dönemi yansıtıyor. Antika ahşap ve kutu vitrin camlarla orijinal görünümü yakalayan dükkanda mecmualık olarak kullanılan eski ayakkabı boya sandıkları ve eski fotoğraflar gibi çok sayıda vintage eşya bulunuyor. Biri 1910, diğeri 1890 yılından kalma iki berber koltuğuyla hizmet veren dükkandaki antika eşyalar için Scala “Son derece nazik ve kırılgan eşyalar bunlar, ama otantikler ve başka türlüsünü de istemiyorum” diyor.

 

Paraben ve sülfatsız tıraş ürünleri kullanan The New York Shaving Company’nin kullandığı tüm ürünler Brooklyn’de yerel olarak üretilip paketleniyor.

 

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz