fbpx

Makas mı dediniz?

Kategori

Matsuzaki

Sessiz ve hızlı… O bir efsane! Makasların efendisi deyimi onun için söylendi! Karşınızda Matsuzaki!

Japon kozmetik endüstrisindeki ilk saç kesim makası Matteck Matsuzaki firmasının kurucusu Terakazu Matsuzaki tarafından üretilmiş. Matteck Matsuzaki 119 yıldır kuaför makaslarında keskinliğe önderlik etmektedir. Makasların tasarımı kendine has bir kuralı takip eder: Dizayn yapan tasarımcıları geleneksel stil, Samuray ruhu ve insanoğlunun doğayla uyum içinde yaşaması felsefelerini içeren bir disiplin içerisinde yetiştirilirler.

Tamamen el yapımı olan makaslar maharetli ustaların ellerinden bu tasarım felsefesiyle çıkar ve Japonya’dan sizlere ulaşır.

İşte Matteck Matsuzaki’nin bütün dünyada en çok satan ve kabul gören iki modeli:

VDS: Dünyanın dört bir yanındaki kuaförler tarafından en yüksek seviye kesim makası olarak kabul edilen bu modelin en önemli özelliği tutuşunun çok rahat olması. Eşsiz dizaynı sayesinde çok dengeli olan bu model inceltilmiş bıçakları ve ayarlanabilir özel vida sistemi sayesinde pürüzsüz bir kesim hissi yaratır. Yüksek seviyeli Cobalt içeren özel Matsuzaki çeliğinden, çok yüksek ustalıkla üretilen bu makaslar daha fazla keskinlik ve güçlü bir kesim hissi yaratır.

DARUMA: Bu makas Matsuzaki’nin orijinal teknikleri kullanılarak geliştirilmiş ve makasın eşsiz dizaynı patentlenerek kopyalamaya ve sahte üretimlere karşı koruma altına alınmıştır. Makasın ağırlık merkezi bıçaklarda olduğu için kaydırma ve sallama tekniği kullanılarak yapılan kesimlerde aktif bir kontrol sağlar. Ağır olması saç kesiminin şokunu emer. Makasın bıçakları standart makaslara göre daha fazla yuvarlatıldığı için (bambu yaprağı gibi) saç bıçakların tipine uygun bir şekilde kayar. Çok yüksek ustalıkla üretilen bu makaslar, daha fazla keskinlik ve güçlü kesim hissini yaratır. Aktif ve aktif olmayan bıçakların açılarındaki küçük bir farklılık saç stilistinin makası her yönde ve saçın akışına göre kontrol edebilmesini sağlar. Makas aynı zamanda ters de kullanılabilir. 

İşte Matsuzaki kullanıcılarından yorumlar…

Cem Şahin, Ali Gür-İstanbul

cem şahin
Cem Şahin

Uzun ömürlü keskinlik, kendi kendini bileyleyen bir makas. Tasarımını seviyorum. Ele güzel oturan modelleri var. Matsuzaki bu konuda çok başarılı. Matsuzaki’yi Türkiye’ye getiren firmaya çok teşekkür ederim.

 Cemil İrez, Hakan Köse Difference-İstanbul

cemil irez
Cemil İrez

Nasıl ki bir ressamın fırçası, bir müzisyenin enstrümanı önemliyse, bizim için de makaslarımız büyük önem taşıyor. Matsuzaki’nin çok iyi tasarımları var. Ele çok iyi oturuyor, hafif ve saç keserken istediğim sonucu yakalayabildiğim makasları var. Herkese hitap eden boyutları var. Gerçekten doğru sonuç alabiliyorsunuz. En küçüğünden 9 boyuna kadar farklı makaslar kullanıyorum. Makasın boyuna o an saçın ihtiyacına göre karar veriyorum. O an saçın ruhu, benim ruhum nasılsa ona göre makas kullanıyorum. Keskinliği, saçta bıraktığı doku, kayganlığı ile diğer makaslardan açık ara önde. Ben ilk çıktığı günden itibaren kullanıyorum. Dünyada tanınan bir marka olan Matsuzaki’yi tavsiye ederim. Bizim işimizde makas çok önemli. Doğru makasa sahip olmayınca doğru iş de yapamazsınız.

Ferhat Kara, Kuaför Ferhat-Datça

Ferhat Kara
Ferhat Kara

Matsuzaki’nin ürün gamı çok geniş. Efile ve ofset makaslarını tercih ediyorum. Meslektaşlarıma tavsiye ediyorum.

 

Jr Metin Bahçecik, MM Bahçecik – İstanbul

Jr Metin Bahçecik
Jr Metin Bahçecik

Matsuzaki makasları ile istediğim verimi alabiliyorum. Müşterinin saç tipine göre kaydırmalı ve düz makaslar kullanıyorum. Kısa saçta daha küçük, uzun saçlarda daha uzun makaslar tercih ediyorum. Bazen bir saça 6-7 makas da kullandığım oluyor. Makaslar çok ergonomik. Makasın benim için sesi de çok önemli. Ben çok sesli makas sevmiyorum. Açıp, kapattığınızda o hissi benim için önemlidir. 7 senedir Matsuzaki makaslarını kullanıyorum. Çok memnunum. Meslektaşlarıma tavsiye ederim.

Necdet Koşar, Paris Kuaför-Ankara

Necdet Koşar
Necdet Koşar

Kuaförlük mesleğinde iyi olanlar Matsuzaki kullanır. Benim için Matsuzaki süratli bir araba gibidir. Özel bir makas Matsuzaki. Elle dövülerek yapılıyor. Fabrikasyon değil. Genleşmesi ve saçın üzerindeki duygusu, kayması, kesmesi farklı. Matsuzaki kullanan başka bir makas kullanamıyor. Ryusui serisini, 7 numara, 5.5 numara makaslarını kullanıyorum. 700 F tamamen el yapımı üstünde imzası var. Bu makas benim için bir efsanedir. Meslektaşlarıma tavsiye ediyorum.

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz